Zapach, który podnosi produktywność

Dodane: 14.02.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Spray Spirit de Travail jest efektem współpracy z lifestylową marką Marie-Stella-Maris z okazji 10-lecia marki Spaces. Zapach można już poczuć w pierwszym polskim biurze Spaces w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 126/134.

15 lutego marka organizuje bezpłatny dzień otwarty dla nowych klientów. Z okazji swojego dziesięciolecia, Spaces – globalny dostawca kreatywnych przestrzeni do pracy – opracował we współpracy z lifestylową marką Marie-Stella-Maris spray do pomieszczeń, który zwiększa produktywność w środowisku pracy. Zapach nosi nazwę No.10 Spirit de Travail (czyli duch pracy) i nawiązuje zarówno do amerykańskich badań, jak i do samej filozofii marki Spaces, której ideą jest tworzenie inspirujących miejsc pracy. Zapach można poczuć m.in. 15 lutego, podczas dni otwartych w pierwszym warszawskim biurze Spaces przy ul. Marszałkowskiej 126/134.

Zapach produktywności

Badania przeprowadzone przez Gary’ego E. Schwartza z Uniwersytetu w Arizonie wykazały, że negatywne uczucia, takie jak rozdrażnienie, irytacja i stres można zwalczać za pomocą zapachu. Terapia zapachem budzi jednocześnie pozytywne emocje, wywołując uczucie szczęścia oraz umożliwia relaks i zwiększenie wydajności pracowników. Na podstawie tego badania Spaces, pionier nowoczesnych metod pracy, postanowił opracować spray do pomieszczeń, który zwiększałby produktywność, pobudzał kreatywność i wywoływał pozytywne odczucia wśród osób korzystających z przestrzeni współdzielonych marki. No.10 Spirit de Travail to efektywny zapach powstały we współpracy z firmą Marie Stella Maris, który stymuluje zmysł węchu pracownika, tak by ten czuł się swobodnie, w rezultacie umożliwiając mu wydajniejszą pracę.

Sekretem zapachu jest odpowiednie połączenie cytrusowych nut kalabryjskiej bergamotki i komponentów takich jak kora cynamonu, wetyweria i drzewo sandałowe.

Spaces i Marie-Stella-Maris

– Współpraca marek Spaces i Marie-Stella-Maris była strzałem w dziesiątkę. Od razu nawiązaliśmy więź jako marki, dlatego opracowanie zapachu nie trwało długo – mówi Frederique Keuning, współzałożyciel i dyrektor kreatywny Spaces

– Obie marki łączą wspólne wartości, takie jak nowoczesna estetyka, przywiązanie do stylu i chęć wywarcia pozytywnego wpływu społecznego. Przykładowo, Marie-Stella-Maris przekazuje stałą kwotę z każdego sprzedanego produktu na realizację misji społecznej, która działa na rzecz zapewnienia dostępu do pitnej wody na całym świecie – dodaje Keuning. Zapach Spirit de Travail otula obecnie każdą przestrzeń Spaces na całym świecie. Rozpoznawalny zapach sprawia, że w przestrzeni Spaces użytkownicy mogą poczuć się jak w domu, bez względu na to,gdzie pracują.

No.10 Spirit de Travail jest dostępny jako spray (50 ml) i dyfuzor zapachowy (240 ml). Produkty można nabyć w lokalizacjach Spaces w Holandii, we flagowym salonie Marie-Stella-Maris w Amsterdamie, a także na stronie marie-stella-maris.com z możliwością przesyłki za granicę. Spray do pomieszczeń (50 ml) kosztuje 15 EUR, a dyfuzor zapachowy (240 ml) — 39 EUR.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem