Zapanuj nad twórczym chaosem. MasterVision to szybsze zarządzanie projektowaniem grafiki

Dodane: 15.12.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

MasterVision to internetowa platforma do zarządzania pracą i komunikacją przy projektowaniu dowolnych materiałów graficznych, aplikacji mobilnych i webowych oraz stron www, która organizuje wymianę informacji na linii zespół projektowy – klient.

System przyspiesza proces zmian i akceptacji materiałów, pozwala zamieszczać komentarze i przeglądać wcześniejsze wersje. Jedną z funkcji MasterVision jest możliwość udostępniania projektów graficznych, np. aplikacji mobilnych, w formie interaktywnych makiet.

Z MasterVision mogą korzystać firmowe działy marketingu, agencje reklamowe, studia graficzne czy graficy freelancerzy. System pozwala zarządzać wieloma równolegle prowadzonymi projektami. Zgromadzenie ich w jednym miejscu ogromnie upraszcza zarządzanie pracą, komunikację i ocenę zaawansowania poszczególnych grafik. W konsekwencji korzystanie z systemu skraca czas potrzebny do stworzenia finalnej wersji materiałów i ich akceptacji. Grafiki można komentować bez konieczności wymiany dodatkowych wiadomości e-mail czy pobierania załączników. Śledzenie postępów prac ułatwia historia zmian i archiwizacja wersji, dzięki czemu zespół projektowy dokładnie wie, która z wielu grafik jest aktualna. Znakomicie ułatwia to orientację osobom wchodzącym do projektu w ramach zastępstwa lub wsparcia. Nowym współpracownikom system pozwala nadawać dostęp do całości materiałów lub wybranej części.

Jedną z kluczowych funkcji MasterVision jest opcja udostępniania klientom makiet aplikacji mobilnych, webowych i stron www w postaci interaktywnej. Po określeniu na grafice obszarów aktywnych projektant łączy poszczególne strony layoutu w klikalną wersję demonstracyjną. W ten sposób klienci mogą zapoznać się z prototypem z poziomu przeglądarki internetowej lub dedykowanej aplikacji mobilnej MasterVision. To ostatnie rozwiązanie daje szansę na ocenę i przetestowanie projektu w środowisku mobilnym na bardzo wczesnym etapie realizacji.

Nasz pomysł pozwoli skutecznie zapanować nad postępem prac, zmianami, uwagami i kolejnymi wersjami wszelkich projektów graficznych – mówi Tomasz Orzechowski, szef działu technologicznego, Unit27. – MasterVision umożliwi przesyłanie na komórkę klikalnych makiet aplikacji mobilnych, co ogromnie zaoszczędzi czas i zasoby podczas prac koncepcyjnych. Testowanie nawigacji i gromadzenie uwag klientów będzie się mogło odbywać już na etapie tworzenia grafiki, czyli na długo przed tym, zanim do pracy przystąpią programiści – dodaje Tomasz Orzechowski.

Każdy z komentarzy udzielanych za pomocą MasterVision można przypisać do dowolnie wybranego elementu projektu, tworząc w ten sposób klarowną listę zadań oczekujących na realizację. Platforma pozwala też prowadzić komunikację w czasie rzeczywistym – zarówno pomiędzy poszczególnymi członkami zespołu projektowego, jak i z udziałem klienta. Dzięki temu na dowolnym etapie tworzenia materiałów możliwa jest szybka wymiana opinii, przeprowadzenie burzy mózgów czy typowej konwersacji projektowej.

Platforma MasterVision wkrótce będzie dostępna w wersji beta. Będzie funkcjonować w modelu abonamentowym. Przez pierwszy miesiąc z systemu będzie można korzystać za darmo.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem