Zapłać zegarkiem. SwatchPAY! wchodzi do Polski

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Zapłać zegarkiem. SwatchPAY! wchodzi do Polski

Udostępnij:

Karta płatnicza, którą nosisz na nadgarstku: SwatchPAY! to nowa metoda płatności bezgotówkowych. Po debiucie w Chinach, Szwajcarii oraz w kilku innych krajach europejskich, SwatchPAY! jest teraz dostępny również w Polsce.
SwatchPAY! umożliwia płatności zbliżeniowe za pomocą radiowego chipu NFC (Near Field Communication) wbudowanego w zegarek. Aby dokonać transakcji, wystarczy zbliżyć zegarek do terminala POS (podanie numeru PIN jest konieczne tylko w przypadku zakupów powyżej 100 zł). Następnie czytnik kart pobiera informacje o płatności z chipa w zegarku i gotowe. Energię potrzebną do wykonania operacji dostarcza terminal, dzięki czemu – w przeciwieństwie do smartfonów – zegarek można wykorzystać do dokonywania płatności bez obawy o wyczerpanie baterii. Podobnie jak inne modele Swatch, SwatchPAY! jest wodoszczelny do głębokości 30 metrów. Kartę płatniczą można powiązać z zegarkiem

Jak zacząć korzystać ze SwatchPAY!?

Aby uruchomić SwatchPAY! Trzeba dokonać płatności w dowolnym sklepie firmowym Swatch lub online. Po tej operacji klient będzie mógł płacić za zakupy w dowolnym terminalu w trybie zbliżeniowym (NFC). Ponadto klient może w dowolnym momencie wyłączyć oraz ponownie aktywować funkcję płatności w aplikacji SwatchPAY! zainstalowanej na smartfonie lub tablecie.

– Płatności zbliżeniowe jeszcze nigdy nie były tak popularne! Tym bardziej cieszymy się, że wraz z naszymi niezawodnymi partnerami z Alior Bank, Getin Bank i Mastercard wprowadzamy na polski rynek technologię SwatchPAY! – mówi Bernardo Tribolet, Wiceprezes ds. Marketingu w Swatch International. – Konfiguracja SwatchPAY! jest niezwykle prosta i szybka, i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Dzięki swojej pasywnej technologii zegarek SwatchPAY! nie wymaga aktywnej transmisji danych, ani nawet sparowanego urządzenia w zasięgu, dzięki czemu płatności zbliżeniowe są w pełni bezpieczne – dodaje.

– Polscy konsumenci są coraz bardziej ucyfrowieni, a od innowacji i technologii, z których korzystają na co dzień, oczekują przede wszystkim wygody i bezpieczeństwa. Dzięki technologii tokenizacji dane karty płatniczej zapisanej w zegarku są całkowicie bezpieczne. Jak wynika z badania Mastercard, pod względem liczby tego typu płatności zajmujemy piąte miejsce w Europie – mówi Aleksander Naganowski, Dyrektor ds. Rozwoju produktów cyfrowych w polskim oddziale Mastercard Europe.

Na ten moment usługę SwatchPAY w Polsce wprowadził Getin Noble Bank oraz Alior Bank.

Kolekcja 15 modeli SwatchPAY! jest dostępna w sklepach firmowych Swatch i online.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem