Zapłacił Buffettowi 650 tysięcy dolarów za radę

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Rada od Warrena Buffetta chociaż bezcenna, to słono kosztuje. Amerykanin Guy Spier zapłacił inwestorowi 650 tysięcy dolarów, aby mógł wspólnie z miliarderem zjeść obiad. Opłaciło się, a Spier przyznaje, że to spotkanie zmieniło jego życie.

Cena za lunch na cele dobroczynne

Warren Buffett jest przedsiębiorcą, legendarnym inwestorem giełdowym i miliarderem, który plasuje się na czele listy najbogatszych ludzi na świecie z majątkiem ok. 58 mld dolarów. Z pewnością ten 85-cio letni mężczyzna wie jak robić naprawdę duże pieniądze. Wielu chciałoby, aby Buffett udzielił mu biznesowej rady i pomógł zarobić fortunę. Guy Spier, Amerykanin zajmujący się finansami na Wall Street, był jedną z tych osób i marzenie to spełnił. Zapłacił za nie miliarderowi 650 tysięcy dolarów.

Na zdjęciu Warren Buffett | fot. kadr z YouTube

Wydaje się, że nawiązanie kontaktu z tak wybitną postacią graniczy z cudem. Nic bardziej mylnego. Inwestor oprócz pomnażania kapitału jest filantropem i właścicielem fundacji Glide zajmującej się walką z ubóstwem. W ramach akcji charytatywnej co roku Buffett organizuje licytację podczas, której uczestnicy mogą wygrać lunch z miliarderem. Właśnie w ten sposób udało się Spierowi poznać Buffetta. Guy Spier, dyrektor Aquamarine Capital wraz z kolegą Mohnishim Pabraim przekazali pokaźną sumę na cele dobroczynne, a w zamian zostali nagrodzeni wspólnym posiłkiem z inwestorem. Jak informuje serwis Business Insider, spotkanie z Buffettem było dla finansisty z Wall Street szansą zarówno na rozwój zawodowy jak i osobisty.

Podejmować decyzje i kierować się intuicją

Guy Spier spędził razem z 85-cio latkiem trzy i pół godziny podczas, których mógł zadawać dowolną liczbę pytań, a jak przyznaje, ten wspólnie spędzony czas zmienił jego życie. Czego więc dowiedział się Spier od Buffetta? Po pierwsze tego, aby otaczać się właściwymi ludźmi czyli takimi, od których można się uczyć. W efekcie mężczyzna zaczął „selekcjonować” środowisko, w którym przebywa i spędzać więcej czasu z mądrzejszymi od siebie osobami, a jednocześnie ograniczył przebywanie ze swoimi „uczniami”.

Co więcej, Warren Buffett wpłynął na sposób w jaki Guy Spier dotychczas podejmował decyzje. Inwestor poradził finansiście, żeby zaczął słuchać wewnętrznego głosu i własnej intuicji, a nie opinii i sugestii innych ludzi. Dzięki tej wskazówce mężczyzna wyprowadził się z Nowego Jorku i zamieszkał w Zurychu. Jak twierdzi, nie żałuje ani jednego wydanego dolara na to spotkanie.

Rekordowa kwota to ponad 3,4 mln dolarów

Czy obiad z miliarderem zawsze jest taki drogi? Bywa, że kosztuje znacznie więcej niż 650 tysięcy dolarów. W tym roku Zhu Ye, chiński biznesmen, właściciel firmy tworzącej gry interaktywne zapłacił Buffettowi aż 2,3 mln dolarów, aby móc z nim zjeść posiłek. Rekord natomiast padł w 2012 roku, kiedy to szczęśliwcowi przyszło zapłacić ponad 3,4 mln dolarów za spotkanie z inwestorem.