Zaplanuj inspirującą podróż. WK Travel Inspirations szuka dofinansowania swego projektu na Indiegogo

Dodane: 22.06.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Czy kiedykolwiek chciałeś wyjechać na niezapomniane wakacje? Tym właśnie zajmuje się WK Travel Inspirations, doradzając Ci, w których miejscach w Europie, Ameryce Północnej i części Chin znajdziesz to, co lubisz.

Na zdjęciu: Witold Kowalski, pomysłodawca projektu | fot. materiały prasowe 

Od pasji z młodości do biznesu

Witold Kowalski, pomysłodawca projektu, już od 1976 roku interesował się podróżowaniem i marzył o założeniu biznesu związanego z tą właśnie pasją. Mimo, że jego życie związane było z zarządzaniem korporacjami, w tym Nike Poland, wykorzystywał swój wolny czas na podróże, z których przywoził zdjęcia, filmy, książki i materiały o lokalnych usługach turystycznych. Kiedy zakończył swoją korporacyjną karierę w 2011 roku, zwiedził już dogłębnie 28 krajów na 5 kontynentach. Poza założeniem własnej firmy konsultingowej, rozpoczął również pracę nad wymarzonym biznesem podróżniczym. Kampania na Indiegogo jest właśnie owocem jego długotrwałych przygotowań by pomoc niezależnym turystom zainteresowanym historią, architekturą, sztuką i naturą podróżować i poznawać świat tak jak on.

Start na Indiegogo

Kampania WK Travel Inspirations rozpoczęła sie na początku czerwca i ma trwać do 4 sierpnia 2016 roku. Strona internetowa projektu www.wkinspirations.travel jest już dostępna w Internecie, a celem startu na platformie crowdfundingowej Indiegogo jest dofinansowanie jej krótko i długoterminowych potrzeb, które pomogą firmie zdobyć zagranicznych klientów. W zamian za wsparcie kampanii, WK Travel Inspirations oferuje swoją pomoc w wybieraniu i planowaniu podróży z 20% rabatem. Ceny zaczynają się od 8 Euro. Oferta zawiera wiele atrakcyjnych korzyści, tj. listy atrakcji do zobaczenia w każdym ze 100 polecanych regionów, wraz z ich opisami i ocenami ich jakości, porady podróżnicze, indywidualne przygotowywane trasy podróży oraz pomoc w rezerwacji unikalnych usług turystycznych. To, co wyróżnia WK Travel Inspirations od innych firm podróżniczych to niezwykła dbałość o zrozumienie zainteresowań i potrzeb danego klienta poprzez analizę jego profilu podróżniczego na podstawie 60 kryteriów i automatyczne dopasowywanie rekomendacji do tego profilu.

Podróże zgodne z zainteresowaniami klienta

Według Witolda, typowe portale i firmy turystyczne najczęściej zajmują sie promowaniem miejsc, które są zwykle tanie i masowo odwiedzane przez turystów: – Nazywam to turystycznym mainstreamem. Mogą to być popularne kierunki, takie jak Chorwacja czy Egipt, ale także duże miasta typu Paryż lub Londyn. Kto zna jednak małe miasteczka i regiony, w których rzadko spotyka się turystów z Polski, a które są często znacznie ciekawsze i bardziej unikalne niż to, co oferują popularne biura podróży” – mówi Witold Kowalski. Jako, że wiele osób nie wie jak znaleźć unikalne miejsca do zwiedzania i nie ma czasu na dokładne zaplanowanie podroży na własną rękę, WK Travel Inspirations chce zaspokoić potrzeby wymagających a jednocześnie ciągle narzekających na brak czasu podróżników. Witoldowi nie tylko zależy na tym, by odciążyć ludzi od spędzania ogromnej ilości czasu na planowaniu, ale także na tym, by ich plany podróżnicze zawierały jak najwięcej, najlepszych jakościowo atrakcji, którymi są oni rzeczywiście zainteresowani: – Nasz czas na aktywny wypoczynek jest na tyle cenny, że dobre zaplanowanie podróży powinno gwarantować jego maksymalne wykorzystanie na zobaczenie tego, co kogoś najbardziej interesuje – mówi Witold Kowalski.

Dogłębne poznawanie świata

WK Travel Inspirations opiera swój biznes na wizji podróżowania, które ma na celu wzbogacanie doświadczeń, poznawanie ciekawostek w odwiedzanych regionach, ale też bardziej dogłębne ich zrozumienie. Jak mówi Witold: – Czasami nasze zwiedzanie jest pozbawione refleksji. Nie potrafimy połączyć faktów historycznych z tym, co oglądamy, brak nam wiedzy, jak określić jakość tego, co widzimy i w rezultacie w czasie podróży, nie rozszerzamy zanadto swoich intelektualnych horyzontów. Dzięki mojemu portalowi www.wkinspirations.travel chciałbym pomóc moim klientom osiągnąć wyższy poziom poznawania świata, czyli lepsze jego zrozumienie.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem