Zapodziałeś gdzieś portfel albo klucze? Ten brelok pomoże znaleźć zgubę

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Zgubić można prawie wszystko: portfel, klucze do mieszkania albo smartfon. Czasem nawet nie pamiętamy, gdzie zaparkowaliśmy samochód albo postawiliśmy rower. W każdym z tych przypadków pomoże to urządzenie.

fot. zrzut ekranu z filmu Tile – Wireless Key Finder and Wallet Tracker Phone App, YouTube

Tile przypomina niewielki, kwadratowy breloczek, który możemy przymocować do niemalże każdej powierzchni. Autorzy projektu sugerują nawet, żeby przyczepić go do wszystkiego co jest dla nas ważne i wartościowe. I tak na przykład można przykleić urządzenie do smartfona, roweru, pilota do telewizora albo dołączyć do kluczy. Gdy któryś z tych przedmiotów zapodzieje się, Tile da nam znać, gdzie powieśmy szukać zguby. 

Warunek jest jeden: obiekt musi znajdować się w odległości ok. 30 metrów od smartfona, na którym zainstalowaliśmy aplikację kompatybilną z breloczkiem. Wówczas wybieramy z listy programu zgubioną rzecz i klikamy na jej zdjęcie. Tile wyemituje sygnał dźwiękowy, dzięki czemu łatwiej będzie dotrzeć do obiektu, który straciliśmy z zasięgu wzroku. Jeśli jednak zawieruszył się telefon, możemy nacisnąć przycisk na którymkolwiek z posiadanych breloków, żeby uruchomić alarm w smartfonie.

https://youtu.be/O1xytVJbNs4

Przeczytaj poprzedni artykuł z cyklu pt. „Z Product Hunta”.