Zappedy częścią Groupona

zappedy czescia groupona
Udostępnij:
Właściciele Zappedy potwierdzili plotkę, mówiącą o sprzedaży ich projektu potentatowi branży zakupów grupowych, jakim jest Groupon.

Właściciele Zappedy potwierdzili plotkę, mówiącą o sprzedaży ich projektu potentatowi branży zakupów grupowych, jakim jest Groupon.

Na stronie głównej Zappedy pojawiła się informacja: „Cieszymy się z dołączenia do zespołu Groupona". Nie wiadomo jeszcze, za jaką kwotę Zappedy dołączył do największego na świecie portalu z zakupami grupowymi.

Co ciekawe, za bardzo nie wiadomo również, czym w ogóle jest Zappedy. Pewne jest, że projekt został utworzony dzięki pomocy firmy inwestycyjnej Innovation Endeavors w 2010 roku (IE to projekt byłego CEO Google'a Erica Schmidta). Zappedy prawdopodobnie współpracował również z Startup Chile, rządowym programem, który ma na pomagać początkującym przedsiębiorcom i zachęcić ich do otwierania firm w Chile. Jedynym warunkiem, który trzeba spełnić, aby dostać 40.000 $ dofinansowania, jest... wyjazd jednego z współtwórców projektu na 6 miesięcy do Chile, by mógł on dzięki swojemu doświadczeniu przekazać kilka wskazówek tamtejszym początkującym przedsiębiorcom.

W 2010 roku twórcy projektu mówili, że Zappedy miał umożliwiać małym lokalnym przedsiębiorcom łatwe tworzenie stron internetowych oraz przygotowywanie reklam na portale społecznościowe. Czym jest dziś? Tego dokładnie jeszcze nie wiemy.

źródło : techcrunch.com