Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu „Zagraj o mentoring”

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu „Zagraj o mentoring”

Udostępnij:

Wystartowała VI edycja konkursu „Zagraj o mentoring” – inicjatywa skierowana do innowacyjnych polskich startupów. Organizatorami konkursu są inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości, działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz InCredibles, program mentoringowy stworzony przez Sebastiana Kulczyka.

Ideą konkursu jest wyłonienie startupów, które w unikatowy sposób podchodzą do technologicznych wyzwań i problemów biznesowych. Celem organizatorów jest pomóc im w rozwoju poprzez akcelerację i mentoring.

– Konkurs jest ogromną szansą dla wszystkich innowatorów. InCredibles to marka od lat wspierająca i czynnie biorąca udział w rozwoju postaw przedsiębiorczych i rynku startupowego w Polsce. Cieszę się, że jako inQUBE możemy ponownie dołożyć do tego swoją cegiełkę ‒ mówi dyrektor inQUBE, Jan Jakub Cendrowski

Laureatem V edycji „Zagraj o mentoring” jest firma FibriTech tworząca biodegradowalne materiały stosowane w sektorze rolnym, budowlanym oraz opakowaniowym. – Jako zwycięzcy poprzedniej edycji gorąco zachęcamy do wzięcia udziału. Organizatorzy są profesjonalistami, warsztaty i szkolenia są prowadzone na bardzo wysokim poziomie, a mentorzy dostosowują rodzaj współpracy do potrzeb projektu ‒ zachęca Monika Jeżak, kierownik laboratorium FibriTech.

Startupy zainteresowane uczestnictwem w konkursie powinny do 16. maja wypełnić formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie internetowej www.inqube.pl oraz przesłać prezentację, w której opiszą swój startup, przedstawią zespół, opracowane rozwiązanie oraz wytłumaczą, na czym polega jego innowacyjność i jaki problem rozwiązuje.

Spośród nadesłanych propozycji kapituła konkursu wybierze te, które zakwalifikują się do etapu finałowego. Głównymi kryteriami selekcji będą przyjęty model biznesowy oraz poziom innowacyjności prowadzonych prac. Finaliści otrzymają szansę bezpośredniego zaprezentowania swojej propozycji przed członkami kapituły. Finał konkursu odbędzie się 22. czerwca 2022 roku.

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat udziału w konkursie, a zwycięzca nagrody głównej dołączy do grona laureatów VI. edycji programu mentoringowego InCredibles oraz będzie mógł bezpłatnie odbyć studia podyplomowe przeznaczone dla innowatorów i właścicieli startupów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

O Incredibles

Incredibles to zainicjowany w 2017r. wszechstronny program mentoringowo-edukacyjny dla najbardziej innowacyjnych polskich startupów. Wyróżnia go autorska formuła „szytych na miarę” warsztatów oraz indywidualnych konsultacji z mentorami, potencjalnymi klientami, inwestorami oraz uznanymi praktykami biznesu.

Twórcą programu jest Sebastian Kulczyk – prezes Kulczyk Investments, inwestor na rynku globalnym, od dwudziestu lat aktywnie zaangażowany w budowę i rozwój sektora nowych technologii.