Zapraszamy na Mobile Trend Conference

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

W imieniu organizatorów mamy zaszczyt zaprosić Państwa na niepowtarzalne wydarzenie w świecie IT – Mobile Trends Conference. Konferencja porusza najbardziej aktualne zagadnienia z branży mobilnego internetu.

W imieniu organizatorów mamy zaszczyt zaprosić Państwa na niepowtarzalne wydarzenie w świecie IT – Mobile Trends Conference. Konferencja porusza najbardziej aktualne zagadnienia z branży mobilnego internetu. Skierowana jest głównie do profesjonalistów, zajmujących się projektowaniem mobilnych stron i aplikacji, a także dla środowiska biznesowego zainteresowanego szansami, jakie mobilny dostęp do internetu stwarza dla marketingu.

„Przyszłość należy do mobilnego internetu” – takie słowa padły z ust Sergey’a Brina, jednego z założycieli Google. Nie sposób odmówić mu racji. W Polsce już 15% użytkowników internetu korzysta z globalnej sieci za pomocą urządzeń takich jak telefony komórkowe, tablety czy notebooki. Wszystkie statystyki i prognozy ukazują, że liczba ta będzie rosnąć. Dynamiczny rozwój rynku tzw. smartfonów dodatkowo sprzyja temu trendowi. Stwarza to zupełnie nowe wyzwania dla programistów, jak i niespotykane dotychczas sposoby na dotarcie do potencjalnego klienta.

Podczas Mobile Trends Conference zostanie wygłoszonych ponad 16 prelekcji, po 30-45 minut każda. Prelekcje podzielono tematycznie w ten sposób, by odbywały się one jednocześnie w dwóch salach.

Biznes Room – zawiera prezentacje dotyczące szeroko pojętych zagadnień mobilnego marketingu, a także m-commerce (sprzedaż), m-learning, płatności mobilne, mobile advertising. Grupa docelowa tej sali to biznes, kadra kierownicza, managerowie, agencje reklamowe i interaktywne oraz wszelkie osoby zainteresowane najświeższymi rozwiązaniami w mobilnym marketingu.

Development Room – zagadnienia tu poruszane będą dotyczyć przede wszystkim technicznych aspektów tworzenia stron i aplikacji mobilnych. Wystąpienia w Development Room są skierowane głównie do programistów tworzących strony i aplikacje na najpopularniejsze platformy.

Dotychczas potwierdzone wystąpienia:

Biznes Room

 • Budowanie marki produktu w oparciu o gry i aplikacje mobilne. Dariusz Kocięcki
 • Polska to nie Ameryka – jak nad Wartą sprzedawać aplikacje mobilne. Kamil Brzeziński
 • O marketingu mobilnym – czyli do kogo właściwie mówimy i jak mówić skutecznie? Anna Godek-Biniasz
 • Możliwości kierowania reklam na urządzenia mobilne w AdWords i Admob. Krzysztof Marzec
 • Co dzisiaj mobile znaczy w komunikacji marketingowej? Arkadiusz Radwan, Dariusz Kowalski, Jarosław Rzepecki

Development Room

 • Różnice pomiędzy programowaniem dla różnych platform mobilnych. Rafał Pieszczek
 • Responsive Web Design – Zmieniamy Internet na plus. Adrian Gadzina
 • Sztuka projektowania aplikacji mobilnych. Przemysław Baraniak
 • Tworzenie layoutów i aplikacji dynamicznie dostosowujących się do wielu rozdzielczości oraz gęstości ekranu. Michał Kąkol
 • Testowanie na platformie Android. Marek Defeciński
 • Phonegap – jeden kod, wiele platform. Krzysztof „Procek” Ścira
 • Programowanie gier z użyciem Cocos2D. Adam Kubiczek
 • Monetyzowanie gier i aplikacji mobilnych. Anna Godek-Biniasz, Maciej Domagała

Pełny program konferencji zostanie ogłoszony do końca listopada. Z update’ami programu i biogramami prelegentów można zapoznać się na stronie: www.MobileTrendsConf.pl

Na zakończenie konferencji odbędzie się gala Mobile Trends Awards – rozdanie nagród dla firm wspierających mobilność.

źródło: Informacja prasowa