Zaprogramowany tydzień w STARTERZE. Relacja z Codeweek

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

400 osób, ponad 20 spotkań i 1 budynek! Minęło 8 intensywnych dni w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Podczas wydarzenia Codeweek in STARTER odbyły się warsztaty na temat Javy, wirtualnej rzeczywistości czy technologii chmurowej.

A już w listopadzie kolejne okazje do inspiracji!

Warsztaty dla młodszych i starszych

Programować można od najmłodszych lat! Dlatego w ramach warsztatów kod.Starter(); dziewczyny i chłopcy w wieku 10-15 lat uczyli się robić gry i strony internetowe. Za to dorośli poznawali język Java, Arduino czy technologię chmurową Microsoft. A także testowali rozszerzoną rzeczywistość i tworzyli własne prototypy w 12-godzinnym maratonie Maker Day.

Spotkania z ekspertami

W ramach Codeweek in STARTER odbyły się także inspirujące spotkania. Podczas jednego z nich – „Creative Morning” – prelegentka Katarzyna Żórawska, zajmująca się rekrutacją doradzała zarówno programistom, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, jak i podpowiadała pracodawcom, w jaki sposób przeprowadzać procesy rekrutacyjne, aby przyciągnąć specjalistów.

– Głównym powodem chęci zmiany pracy w branży IT nie są pieniądze, ale brak możliwości rozwoju – zapewniała Katarzyna Żórawska w trakcie kreatywnego poranka w STARTERZE.

Kolejny gość Creative Morning – Anna Brzezińska, Talent Manager w Spartez, opowiedziała uczestnikom o  integrujących pracowników i ich rodziny działaniach firmy, a także o tym, jak dział HR może skutecznie współpracować z teamami IT.

Święto startupów

W trakcie Codeweeka odbył się także Krajowy Finał Central European Startup Awards organizowany przez STARTER. CESA to jeden z nielicznych startupowych konkursów, w których zwycięzców wskazują nie tylko eksperci, ale również internauci. Podczas piątkowego finału nagrodzono 10 przedstawicieli polskiej sceny startupowej. Laureatem został m.in startup Brainly, który otrzymał nagrody w 2 kategoriach: „Najbardziej wpływowy projekt społeczny” i „Startup roku”. Polscy laureaci zaprezentują się na Grand Finale w Lublanie, gdzie zmierzą się ze zwycięzcami z 9 europejskich państw.

Dlaczego warto kodować?

To już 4. edycja Codeweek in STARTER, które odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania:

– Polscy pracodawcy narzekają na niedobór specjalistów z branży IT. To jeden z powodów organizacji przez nas Codeweeka. Naszym celem jest propagowanie kodowania i inspirowanie do przebranżowienia się. A także zachęcanie młodszych do wybrania w przyszłości kariery związanej z nowymi technologiami – tłumaczy Marcin Młyński ze STARTERA.

Jest to jeden z powodów, dla których wydarzenie w tym roku wsparła firma Solwit:

– Wspieranie inicjatyw edukacyjnych promujących naukę kodowania to z punktu widzenia Solwitu działanie niezbędne i bardzo pragmatyczne. Corocznie powiększamy potencjał firmy o kolejne kilkadziesiąt osób – w tej chwili nasz zespół liczy już prawie 200 osób, a potrzeby są coraz większe. Dodatkową satysfakcję czerpię z faktu, że uczestnictwo w Codeweek odbywa się w partnerstwie z gdańskim STARTEREM – to przecież właśnie tutaj, 5 lat temu rozpoczęliśmy naszą działalność biznesową. Jestem przekonany, że dzięki takim inicjatywom jak ta, kolejne grono młodych i ambitnych ludzi, dostanie szansę na rozwijanie swoich pasji oraz na znalezienie ciekawej i twórczej pracy – mówi Leszek Pankiewicz, Prezes Zarządu Solwit S.A., partnera strategicznego Codeweek in STARTER.

A już w listopadzie w STARTERZE odbędzie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, na którym również nie zabraknie spotkań dla młodych przedsiębiorców, programistów czy fanów nowych technologii. Szczegóły już niedługo na stronie: www.stp.inkubatorstarter.pl. W ramach ŚTP odbędzie się także konferencja BeZee prezentująca trendy w edukacji: www.bezee.pl.

MamStartup objął patronatem to wydarzenie

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem