Zaproszenie na spotkanie „Warszawa miasto startupów”

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Już 19 lutego 2019 roku w Warszawie odbędzie się otwarte spotkanie warsztatowe „Warszawa miasto startupów”. Z-ca Prezydenta m.st Warszawy Michał Olszewski oraz Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Piotr Sawicki zapraszają do rozmowy środowisko startupowe.

Podczas spotkania „Warszawa miasto startupów” będzie można porozmawiać o ofercie miasta, oczekiwaniach środowiska, realizacji miejskiego programu akceleracyjnego Warsaw_booster i planach na najbliższe miesiące.

Jak tłumaczy Z-ca Prezydenta m.st Warszawy Michał Olszewski organizatorzy chcą zapoczątkować tym wydarzeniem cykl szerszych spotkań z przedstawicielami ekosystemu startupowego Warszawy – inicjatywami i instytucjami wspierającymi młodych przedsiębiorców jak i z samymi startupami.

– O zebraniu w jednym miejscu przynajmniej części środowiska myśleliśmy już od pewnego czasu, a gorąca dyskusja, która towarzyszyła ostatniemu konkursowi na programy akceleracyjne potwierdziła, że takie spotkanie jest potrzebne. Akcelerację mamy w ofercie już 5 lat, przez ten czas przez finały 5 programów przeszło ponad 250 zespołów projektowych, a przed samym spotkaniem poznamy zapewne operatora Warsaw_Booster19. Przy tej okazji chcemy porozmawiać o tym, jak dalej rozwijać nasze programy akceleracyjne, na ile miejska akceleracja może wypełnieć pewną lukę na rynku i łączyć potrzeby zrównoważonego miasta z rozwojem technologicznych firm – tłumaczy Michał Olszewski, Z-ca Prezydenta m.st Warszawy.

Spotkanie w Zodiaku

Michał Olszewski zaprasza do spotkania w Zodiaku Warszawskim Pawilonie Architektury miejscu służącym dyskusjom o wyzwaniach i rozwoju  Warszawy.

– Pewnie nie wszyscy jeszcze mieli okazję odwiedzić to miejsce. Najważniejsze jest włączenie środowiska startupowego do tworzenia oferty miejskiej dla przedsiębiorców tak, aby jak najbardziej odpowiadała ich potrzebom. Sprawnie działający urząd musi czerpać z wiedzy i doświadczenia najbardziej innowacyjnych i otwartych na nowości inicjatyw i osób. Tym razem będziemy rozmawiać o planach na najbliższe miesiące ale chciałbym aby spotkania w podobnej formie były stałym elementem sieciującym ekosystem warszawskich startupów – dodaje Michał Olszewski.

Agenda

Prezentacja przewodnika „Warszawa miasto startupów”

Podczas spotkania „Warszawa miasto startupów” zaprezentowany zostanie Przewodnik „Warszawa – miasto startupów” przygotowany przez Reaktor Warszawa. Goście dowiedzą się jakie były główne założenia związane z przygotowaniem tej publikacji. Następnie odbędzie się otwarta dyskusja na tematy związane z miejskimi akceleratorami, marką #techwawa oraz wsparciem startupów przez miasto.

Przewodnik Warszawa – miasto startupów zawiera ponad 20 wywiadów z twórcami warszawskich startupów oraz ekspertami takimi jak: Artur Kurasiński, Konrad Latkowski czy Kamila Sidor. W przewodniku zamieszczono również opisy instytucji świadczących wsparcie dla ekosystemu startupowego w Warszawie oraz katalog przykładowych, cyklicznie odbywających się wydarzeń i programów akceleracyjnych oraz funduszy VC.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 19 lutego 2019 roku o godz. 15:30 przy Pasażu Stefana Wiecheckiego „Wiecha”4.