Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał kolejne decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Dodane: 25.02.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Dwie decyzje dla dużych przedsiębiorców i jedna dla małej firmy – zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał kolejne decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Trzy nowe zakłady produkcyjne powstaną w ramach rozwoju firm Oknoplast, Tarnwell i Solidbox.

Oknoplast Sp. z o.o. należy do czołowych producentów stolarki otworowej w Polsce i Europie. Działalność produkcyjna spółki prowadzona jest w obecnie w Ochmanowie. Nowa inwestycja polega na zwiększeniu zdolności produkcyjnych istniejącego przedsiębiorstwa poprzez budowę nowego kompleksu produkcyjno-logistycznego, automatyzację istniejących linii produkcyjnych wyrobów z PCV, inwestycję w obszarze magazynu materiałów oraz w obrębie linii produkcji aluminium. Inwestycja zostanie zrealizowana w miejscowości Ochmanów, gmina Niepołomice, powiat wielicki. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 80.000.000,00 zł.

Nowa spółka produkcyjna Tarnwell Polska Sp. z o.o. została utworzona przez Grupę Kapitałową Plastiwell International S.A. W związku z tym powstanie nowy budynek produkcyjny wyposażony w nowoczesne urządzenia do produkcji części i akcesoriów z tworzyw sztucznych. Spółka działać będzie w Tarnowie, w ramach decyzji przedsiębiorca zadeklarował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 33.000.000,00 zł. Grupa Plastiwell jest producentem m.in. sprzętu sportowego i turystycznego, materiałów do budowy instalacji elektrycznej czy części do małego i dużego AGD.

Kolejna decyzja o wsparciu trafia do małego przedsiębiorstwa Solidbox A. Gołba D. Gołba Spółka Jawna. Przedsięwzięcie będzie polegać na budowie nowego zakładu, który będzie przeznaczony do produkcji displayów i standów o zwiększonej wytrzymałości oraz opakowań kaszerowanych. Inwestycja zostanie zrealizowana w gminie Wieprz, powiat wadowicki. Przewidywane nakłady inwestycyjne wyniosą co najmniej 7.800.000,00 zł. Firma zajmuje się produkcją opakowań z tektur, wykonuje zadruki na tekturach, a także nietypowe wyroby papiernicze, trudne do uzyskania na gilotynie drukarskiej. Nowy budynek będzie miał powierzchnię ok. 3000 m2.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem