Zatankuj bezpłatnie samochód na stacji Volta

zatankuj bezplatnie samochod na stacji volta
Udostępnij:
Spadające ceny paliw to radość dla wszystkich kierowców. Nawet kiedy są na niskim poziomie to i tak tankując samochód benzynowy albo diesela należy liczyć się z opłatami. Kierowcy aut elektrycznych nie mają takiego problemu, dzięki stacją paliw Volta.

7,5 miliona dolarów na rozwój elektrycznych stacji paliw

Średnia cena za litr paliwa w Polsce wynosi około pięciu złotych i nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja uległa poprawie. W tym samym czasie w Stanach Zjednoczonych przedsiębiorca Scott Marcer wie jak temu zaradzić i opracował sposób, dzięki któremu można już tankować pojazdy zupełnie bezpłatnie. Idąc tym tropem Amerykanin w 2010 roku stworzył sieć stacji paliw Volta służące do ładowanie prądem samochodów napędzanych elektrycznością. Obecnie za oceanem takich punktów jest około stu, a CEO spółki planuje zwiększyć ich ilość.

Na zdjęciu Michael Menendez i Scott Mercer, CEO Volta | fot. voltacharging.com

W osiągnięciu ambitnego zamierzenia zespołowi Volta pomogą zdobyte w ostatnim czasie środki finansowe. Zaangażowane w rozwój przedsięwzięcia są dwa fundusze inwestycyjne Three Bridges Ventures i SQN Capital Management, które wsparły innowacyjną spółkę kwotą 7,5 miliona dolarów. Dzięki pozyskanemu kapitałowi Scott Marcer będzie mógł postawić kolejnych 400 stacji na terenie Stanów Zjednoczonych, dzięki którym będzie można ładować auta bezpłatnie. Jak działa stworzony przez Amerykanina system?

Paliwo w zamian za reklamy

Przedsiębiorca opracował interesujący model biznesowy, który zakłada czerpanie zysków jedynie z reklam. Każda dystrybutor znajdujący się na stacji paliw jest opatrzony bilbordem albo multimedialnym ekranem, dzięki któremu właściciele biznesów mogą promować swoje marki wśród przyjezdnych „po prąd” i to oni są tak naprawdę klientami Volta. Z drugiej strony, użytkownicy tankujący auta, poprzez tak skonstruowany system mogą ładować samochody bezpłatnie.

Cena za wynajem powierzchni reklamowej nie została ujawniona, wiadomo natomiast, że zależy ona od lokalizacji oraz ruchu pieszych. Scott Marcer planuje uruchomić koleje punkty Volta w okolicy dużych centów handlowych, gdzie z pewnością nie zabraknie odbiorców dla materiałów promocyjnych. Jak dotychczas kierowcy pojazdów elektrycznych mogą znaleźć stacje Volta w San Francisco, Los Angeles, San Diego, Phoenix i Honolulu.