Zawody szkolne Olimpiady Przedsiębiorczości za nami!

zawody szkolne olimpiady przedsiebiorczosci za nami
Udostępnij:
Ponad 15,5 tys. uczniów z blisko tysiąca szkół ponadgimnazjalnych przystąpiło 1 grudnia br. do pierwszego etapu XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, która przebiega pod hasłem „Przywództwo w biznesie”.

Zadaniem tak licznej grupy młodych pasjonatów przedsiębiorczości było rozwiązanie testu wiedzy z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej. Uczestnicy rywalizują o indeksy publicznych uczelni ekonomicznych i nagrody rzeczowe.

Test zawodów szkolnych składał się z 50 pytań, a ich prawidłowe rozwiązanie wymagało nie tylko wiedzy z zakresu ekonomii i zarządzania, ale także znajomości zagadnień powiązanych z hasłem przewodnim tegorocznej edycji - przywództwem w biznesie.  

Już 2 godziny po zawodach na stronie Olimpiady opublikowano klucz odpowiedzi do testu – dzięki niemu uczestnicy mogli samodzielnie się przekonać czy ich odpowiedzi na pytania testowe były trafne. Działający w programie system elektronicznych protokołów sporządzanych przez komisje szkolne pozwala na sprawne oszacowanie poziomu progów punktowych decydujących o kwalifikacji do kolejnego etapu – wartości progów znane będą już 6 grudnia, czyli w ciągu 5 dni od dnia zawodów. Wtedy też podane zostaną wstępne wyniki zawodów szkolnych, co – już na tak wczesnym etapie – umożliwi uczniom oszacowanie z dużym prawdopodobieństwem ich szans na awans do etapu okręgowego i ułatwi planowanie nauki.

Ostateczne wyniki etapu szkolnego znane będą 11 stycznia przyszłego roku. Do kolejnego etapu, eliminacji okręgowych, przystąpi 1250 uczestników. To właśnie oni 2 marca 2017 r. rywalizować będą o 50 miejsc w finale zawodów.

Z testem eliminacji szkolnych oraz innymi informacjami na temat programu zapoznać się można na stronie: www.olimpiada.edu.pl.