Zbliża się finał konkursu Innowator Mazowsza. Niebawem poznamy innowatorów i innowatorki

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Zbliża się finał konkursu Innowator Mazowsza. Niebawem poznamy innowatorów i innowatorki

Udostępnij:

16 sierpnia 2022 zakończył się czas przyjmowania wniosków w XIV edycji konkursu Innowator Mazowsza. Eksperci będą analizować wszystkie aplikacje oraz przyznawać im punkty.
Samorząd Mazowsza po raz czternasty nagrodzi innowacyjne firmy i naukowców. Konkurs skierowany jest do tych, którzy w swoich firmach wprowadzają lub wykorzystują innowacyjne produkty i rozwiązania technologiczne, organizacyjne czy marketingowe lub tworzą je na mazowieckich uczelniach.

Rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach:

  • Innowacyjna Firma
  • Innowacyjny Naukowiec.

Wielu przedsiębiorców nie wie, jak wykorzystywać możliwości, które daje współpraca z jednostkami badawczymi, ale także nie wie, jak zacząć taką współpracę. Podobnie sytuacja wygląda z naukowcami, którzy tworzą innowacyjne rozwiązania, ale często nie mają odpowiednich kontaktów, żeby je skomercjalizować. Rozwiązaniem są konkursy, które promują postawy przedsiębiorcze, a wśród nich Innowator Mazowsza.

Zgłoszenia do konkursu

Do tegorocznej edycji Konkursu zgłosiły się firmy, a także naukowcy i naukowczynie z całego województwa, nie tylko z Warszawy, ale też między innymi z: Łomianek, Ożarowa, Piaseczna, Falent, Wieczfniej, Skaryszewa, Józefowa, Żyrardowa, Radomia.

– Mazowsze czeka na projekty, które mogą rozsławić nasz region wśród międzynarodowych inwestorów venture capital. Innowator Mazowsza to wspaniała okazja, żeby zobaczyć i ocenić najlepsze z nich – mówi Maciej Sadowski, Startup Hub Poland, jeden z ekspertów XIV Konkursu Innowator Mazowsza.

Punktacja

Każdy wniosek otrzyma dwie niezależne oceny i te, które zdobędą minimum 60 punktów możliwych do zdobycia, zostaną przekazane do oceny Kapitule XIV Konkursu Innowator Mazowsza.

– Z niecierpliwością oczekuję wyników obrad zarówno grona eksperckiego jak i werdyktu Kapituły Konkursu. To niezwykle budujące jak wiele innowacyjnych pomysłów i projektów realizowanych jest w województwie mazowieckim. Ze spokojem mogę patrzeć w przyszłość, jak pięknie przenikają się środowiska nauki i biznesu i ile dobra z tego powstaje. Innowacyjna może być każda dziedzina naszego życia, pole do popisu jest ogromne i widać, że i przedsiębiorcy i naukowcy dostrzegają ten potencjał – mówi Dorota Czekaj, prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet – realizator konkursu.

– Jestem przekonany, że Kapituła Konkursu wyłoni prawdziwych liderów wśród najbardziej kreatywnych naukowców i firm z regionu – mówi dr Marcin Wajda, Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich, członek Kapituły.

Organizatorem Konkursu jest Województwo Mazowieckie. XIV edycję Konkursu Innowator Mazowsza realizuje konsorcjum Sieć Przedsiębiorczych Kobiet i Láska Nebeská.

Nagrodzonych poznamy w listopadzie podczas konferencji finałowej.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem