Zbliża się Godzina Kodowania. Mobile Vikings łączy siły z Ligą Niezwykłych Umysłów

Dodane: 23.11.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Już 12 grudnia o godzinie 11:00 w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa organizowana przez Ligę Niezwykłych Umysłów. Fundację wspiera operator komórkowy Mobile Vikings.

Tematem przewodnim konferencji będzie projekt realizowany w ramach tegorocznej akcji Godzina Kodowania – Liga Niezwykłych Umysłów podaruje licencję na korzystanie z platformy do nauki programowania chętnym stu szkołom w całym kraju.

„Od usera do bohatera – zaprogramuj lepszy świat”

Liga Niezwykłych Umysłów to inicjatywa, w ramach której funkcjonuje platforma do nauki programowania online. Założyciele fundacji kładą nacisk na kształcenie uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, jednak materiał dostępny jest dla wszystkich. Obecnie z licencji korzysta 71 szkół średnich z Wrocławia i 23 z regionu, co przekłada się na 2 500 zaangażowanych użytkowników. Koszt licencji to 365 zł rocznie – za złotówkę dziennie młodzi ludzie mają możliwość kształtowania swojej przyszłości w zawodzie programisty. Wszystko za pomocą platformy do nauki kodowania w językach Java i C++, gdzie poprzez grywalizację, wyzwania programistyczne, quizy czy rankingi zyskują coraz więcej umiejętności, nie tracąc jednocześnie motywacji do dalszej nauki. Teraz około 100 szkół z całej Polski otrzyma taką możliwość bezpłatnie. To doskonała okazja nie tylko dla uczniów, którzy zaczynają swoją przygodę z kodowaniem, ale również dla tych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności w starciu z ambitnymi wyzwaniami. Całej akcji patronuje między innymi Ministerstwo Cyfryzacji.

Jednym z największych wydarzeń związanych z programowaniem, które święci sukcesy zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, jest właśnie tzw. Godzina Kodowania. Akcja startuje zwykle 9 grudnia, w dniu urodzin pionierki informatyki Grace Hopper, i trwa cały rok. Liga Niezwykłych Umysłów jest jej oficjalnym partnerem, co oznacza, że szykuje coś specjalnego dla rodzimych programistów – i nie tylko! By uczcić rozpoczęcie akcji, działająca dotychczas na terenie Dolnego Śląska Liga Niezwykłych Umysłów otworzy platformę dla całej Polski i podaruje licencję chętnym stu szkołom z mniejszych miejscowości w całym kraju.

Współpraca z Mobile Vikings

Operator komórkowy Mobile Vikings nie od dziś wspiera edukację młodych ludzi w zakresie nowych technologii – traktuje to jako swoją misję. Innowacyjne metody nauki, nieszablonowe rozwiązania i akcje zachęcające do samorozwoju to kwestie, które są Vikingom bardzo bliskie. Zwłaszcza teraz, gdy zbliża się Godzina Kodowania, a wraz z nią wydarzenie organizowane wspólnie z Ligą Niezwykłych Umysłów. Co więcej, fundacja przygotuje wyjątkowe wyzwania dla użytkowników sieci Mobile Vikings. Dla najlepszego uczestnika operator przygotował nagrodę w postaci stażu w swoim dziale IT. Dodatkowo każdy, kto rozwiąże wszystkie wyzwania Vikingów, otrzyma voucher na miesiąc darmowych rozmów i SMSów oraz 15GB w sieci Mobile Vikings. Nie taki diabeł straszny jak go malują – kodowanie nie musi być już postrzegane jako coś trudnego i dostępnego dla wąskiego grona wybrańców. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem