Zbliża się „Inwestuj w Odwagę” – wydarzenie poświęcone specjalistom IT w Ukrainie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Ukraina

Udostępnij:

19 kwietnia 2023 r. grupa międzynarodowych inwestorów, przedsiębiorców i kadry zarządzającej IT przyjedzie na Ukrainę, aby zwrócić uwagę na ekosystem IT Ukrainy w czasie wojny jako cel inwestycji i partnerstwa. Wydarzenie zatytułowane „Inwestuj w Odwagę” ma na celu pokazanie możliwości ukraińskich specjalistów IT w obliczu trwającego konfliktu, podkreślając ich odporność i odwagę.

Pomimo brutalnej i okrutnej wojny prowadzonej przez Rosję, która spowodowała ogólny spadek ukraińskiej gospodarki o ponad 40% w 2022 roku, sektor IT na Ukrainie zdołał się rozwinąć. Ukraińskie firmy IT są zdolne i chętne do pracy, mimo warunków, których inni nie są w stanie sobie wyobrazić. Zdolność ukraińskich pracowników IT do rozwijania się w trudnych okolicznościach stanowi inspirację dla inwestorów i liderów biznesu na całym świecie. Chcemy zwrócić uwagę na wyzwania i potencjał tego sektora, który mierzy się z obniżonym popytem wewnętrznym. Mimo że obecnie modernizacja kraju i wymiana przestarzałych systemów rosyjskich nie jest priorytetem dla gospodarki ukraińskiej, w niedalekiej przyszłości ten sektor stanie się istotnym źródłem potencjału rozwojowego kraju.

– Jako przedstawiciele firm IT, chcemy się podzielić naszym doświadczeniem w radzeniu sobie w sytuacjach kryzysowych oraz możliwościami, które pojawiają się nawet dla młodych startupów z odpowiednią technologią. Będę między innymi opowiadał o tym, jak skutecznie pozyskiwać kapitał, zarządzać produktem oraz płynnością finansową, m.in. na przykładzie naszego projektu „Kwarantanna Domowa”. Ten projekt został uruchomiony przez TakeTask na początku pandemii COVID w marcu 2020, w ciągu zaledwie dwóch dni, a łącznie zgromadził ponad 11 mln użytkowników – mówi Sebastian Starzyński, prezes TakeTask SA, współorganizator „Inwestuj w Odwagę”. – Wierzymy, że współpraca i inwestycje w ukraiński ekosystem IT przyczynią się nie tylko do odbudowy kraju, ale także do stworzenia nowych, konkurencyjnych rozwiązań na arenie międzynarodowej.

Kto weźmie udział w wydarzeniu?

W wydarzeniu wezmą udział goście i gospodarze, w tym inwestorzy i kadra zarządzająca IT z Czech, Polski, Niemiec, Finlandii i USA, którzy przyjadą do Kijowa. Z przyjemnością witamy również ambasadora Czech na Ukrainie, Radka Matulę, oraz Jarosława Jurczyszyna, pierwszego wiceprzewodniczącego Komitetu ds. Polityki Antykorupcyjnej Rada Najwyższa Ukrainy, jako prelegentów i zwolenników naszego wydarzenia.

– Cieszymy się, że możemy zorganizować to wydarzenie i pokazać niesamowity talent i odwagę sektora IT Ukrainy – mówi David Nichols, dyrektor generalny Qore Technologies w Pradze, który zorganizował wydarzenie. – Pomimo nadzwyczajnych wyzwań, ukraińskie firmy rozwijają się i są gotowe na inwestycje oraz możliwości partnerstwa. Mądrym posunięciem biznesowym jest nawiązanie współpracy z Ukrainą już teraz.

Cel wydarzenia

„Invest in Bravery” ma na celu stworzenie platformy do nawiązywania kontaktów i współpracy między ukraińskimi specjalistami IT a międzynarodowymi inwestorami i liderami biznesu. Wydarzenie to podkreśli potencjał ekosystemu IT Ukrainy jako centrum innowacji i wzrostu, nawet w czasach konfliktu, oraz jako niedocenianego i niedowartościowanego aktywa o ogromnym potencjale wzrostu na przyszłość.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wydarzenia „Invest in Bravery”, odwiedź stronę internetową wydarzenia lub skontaktuj się bezpośrednio z organizatorami.

Dane kontaktowe Polska:

Dane kontaktowe Czechy

  • Email: [email protected]
  • UA: +380 68 105 01 40,
  • CZ: +420 777 279 144,
  • USA: +1 858 306 1002

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia