Zbliża się siódma edycja Targów IT

Dodane: 11.04.2013

Anna Wilma

Udostępnij:

Blisko 4 tys. firm informatycznych z województwa zachodniopomorskiego buduje jeden z ważniejszych sektorów rynku pracy w regionie. W odpowiedzi na rosnące potrzeby rekrutacyjne wyspecjalizowanej kadry 25.04 br. odbędą się siódme Targi Pracy IT, które z roku na rok przyciągają coraz więcej wystawców.

Blisko 4 tys. firm informatycznych z województwa zachodniopomorskiego buduje jeden z ważniejszych sektorów rynku pracy w regionie. W odpowiedzi na rosnące potrzeby rekrutacyjne wyspecjalizowanej kadry 25.04 br. odbędą się siódme Targi Pracy IT, które z roku na rok przyciągają coraz więcej wystawców.

Podobnie jak przy poprzednich edycjach, tak i w przypadku Targów Pracy IT 2013 wydarzenie gości w gmachu Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Targi w pierwszej kolejności skierowane są do ponad 2,5 tys. szczecińskich studentów kierunków informatycznych, ale również do studentów z innych ośrodków akademickich i doświadczonych pracowników zastanawiających się nad dalszą ścieżką kariery w sektorze teleinformatycznym.

Z kolei firmy z branży będą mogły zaprezentować zarówno konkretne oferty pracy, jak i ogólne możliwości rozwoju jakie przygotowały dla potencjalnych pracowników. Aktualnie udział w Targach Pracy IT potwierdziło już 18 wystawców, którzy oferują aż 60 konkretnych stanowisk pracy, np. na stanowisku programisty, grafika czy testera oprogramowania.

Oprócz prezentacji wystawców uczestnicy targów będą mogli wziąć udział, m.in. wykładach i warsztatach na temat rozwoju zawodowego. Ponadto organizatorzy w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie wydarzeniem w tym roku postanowili rozbudować program jego program o dodatkowe atrakcje, jak sprint programistyczny Dige PHP Ninja Contest, w którym do wygrania będą Nexusy 7, turniej gry komputerowej StarCraft II. Podczas targów odbędzie się również rozstrzygnięcie Hack.IT, czyli maratonu programistycznego, którego celem jest opracowanie usługi bądź produktu internetowego przez trzyosobowe drużyny biorące udział w zmaganiach. Natomiast z punktu widzenia pracodawców ważną nowością jest możliwość dostępu do Bazy CV, w której uczestnicy mogą udostępnić swój życiorys poprzez stronę www.targipracy.it. Dzięki temu jeszcze długo po zakończeniu wydarzenia będzie się ono mogło przekładać na konkretne oferty pracy.

– Targi Pracy IT już od sześciu lat skupiają zachodniopomorską branżę IT pozwalając firmom na spotkanie z potencjalnymi pracownikami. Co więcej wydarzenie wypracowało przez te lata mocno integracyjny charakter, który pozwala na networking doświadczonych profesjonalistów i młodych ludzi dopiero planujących swoją karierę – mówi Ewa Galant, Koordynator Targów Pracy IT.

Za organizację wydarzenia odpowiada Grupa.IT, Niezależne Zrzeszenie Studentów Szczecin, Komitet Lokalny AISEC Szczecin oraz Samorząd Studencki WI ZUT. Targi swoim mecenatem objęły Wydział Informatyki i Wydział Elektryczny ZUT.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem