Zbliża się V edycja edCAMP

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Zbliża się V edycja edCAMP

Udostępnij:

eduLAB nie zwalnia tempa. Po warszawskim wydarzeniu edCAMP przyszedł czas na południe Polski. Już w dniach 2-9 października odbędzie się V edycja edCAMP, tym razem z finałem stacjonarnym w Gliwicach. To wydarzenie, podczas którego startupy będą rozwijały swoje pomysły na innowacyjne rozwiązania dla sektora edukacji.

W edukacji jest jeszcze wiele do zrobienia, nadal jej system pozostaje jednym z nielicznych obszarów niezmiennym od setek lat. Pandemia pokazała jak wiele wyzwań jest przed nami, ale także udowodniła, że cyfryzacja edukacji jest konieczna, aby szkoła stała się innowacyjnym i ciekawym miejscem rozwoju.

Wydarzenie organizowane jest przez akcelerator eduLAB, który na co dzień zapewnia startupom wsparcie merytoryczne, finansowe i technologiczne w rozwoju innowacyjnych pomysłów. Podczas edCAMP startupy i osoby mające pomysły na rozwiązania edTech sprawdzą potencjał biznesowy i będą miały możliwość dopracować swoje projekty pod okiem doświadczonych ekspertów i inwestorów. Oprócz cennej wiedzy i możliwości poznania wielu ciekawych ludzi, jest to miejsce rozwoju innowacji budujących edukację jutra.

Wystarczy zgłosić się poprzez tę stronę.

Do rzeczy!

Co czeka uczestników wydarzenia? 8 dni pełnych wykładów, warsztatów, sesji mentoringowych i finał w Gliwickiej siedzibie jednej z większych spółek technologicznych w Polsce – EUVIC. Tematem przewodnim wydarzenia jest edukacja, dlatego zachęcamy do uczestnictwa wszystkich, którzy chcą tworzyć szkołę XXI wieku. W tej edycji oprócz grywalizacji i pomocy dydaktycznych rozszerzyliśmy obszar tematyczny o dual use/inne, tym samym dając szansę startupom, które chciałyby skalować swój biznes w obszarze edukacji.

Pierwsze dwa dni – 2-3 października – wypełnione będą wykładami merytorycznymi i inspiracyjnymi, oraz warsztatami modułowymi podczas których zespoły będą pracować nad projektami z mentorami z takich obszarów jak marketing, biznes, technologie i finanse. Następnie wybrane zespoły dostaną możliwość umówienia się na mentoringi indywidualne, aby jak najlepiej dopracować swoje projekty. edCAMP zakończy się finałem w Gliwicach, gdzie zespoły zaprezentują swoje pomysły biznesowe przed jury i powalczą o możliwość pre-akceleracji eduLAB.

 

Artykuł powstał we współpracy z eduLAB