Zbrojeniówka we współpracy ze stalowym konsorcjum – porozumienie Cognor i Walcowni Blach Batory

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Zbrojeniówka we współpracy ze stalowym konsorcjum – porozumienie Cognor i Walcowni Blach Batory

Udostępnij:

Podczas Europejskiego Kongresu Przemysłu i Energetyki Industry in Transition dojdzie do podpisania listu intencyjnego pomiędzy firmami polskiego sektora stalowego. Efektem partnerstwa spółek państwowych i prywatnych ma być zwiększenie produkcji zbrojeniowej w Polsce.

Wolę współpracy ogłoszą dwie spółki z branży stalowej: należąca do grupy Węglokoks – Walcowania Blach Batory sp. z o. o. oraz należący do Cognor Holding SA – Cognor SA Oddział HSJ w Stalowej Woli. Oba podmioty, dotąd specjalizujące się w produkcji stalowej, chcą połączyć siły i wspólnie działać w branży zbrojeniowej – stąd porozumienie o współpracy.

Komponenty do produkcji uzbrojenia

Stalowe konsorcjum chce dążyć do rozpoczęcia produkcji komponentów i materiałów wykorzystywanych w branży zbrojeniowej. Pierwszym etapem współpracy ma być wymiana informacji o zdolnościach i posiadanych koncesjach w sferze produkcji zbrojeniowej i planowanych pracach badawczych w tej materii. Sygnatariusze czerwcowego porozumienia będą chcieli sprzedawać swoje produkty polskim podmiotom odpowiedzialnym za zakup broni i amunicji, tak by uzbrojenie i amunicja produkowane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej wytwarzane były z rodzimych materiałów i komponentów.

Chorzowska Walcownia Blach Batory sp. z o. o. to jedna z firm należących do Grupy Spółek Węglokoks S.A. Filarami tej grupy kapitałowej jest działalność i inwestycje w sektorach: hutniczym, energetycznym oraz w handlu i logistyce. Cognor SA Oddział HSJ w Stalowej Woli jest częścią, mającej swoją siedzibę w Poraju w woj. śląskim, grupy kapitałowej Cognor Holding SA Działająca od ponad trzech dekad spółka jest notowana na warszawskiej GPW. Ta grupa przemysłowa specjalizuje się m.in. w produkcji hutniczej oraz handlu stalą.

Czytaj także: