Zbudujmy przestrzeń dla rozwoju młodych liderów

zbudujmy przestrzen dla rozwoju mlodych liderow
Udostępnij:
Żyjemy w czasie rewolucji. Innowacje i postęp technologiczny wpływają na otaczający nas świat w stopniu, który nie sposób przeoczyć. To wielkie wyzwanie, a zarazem doskonała okazja dla młodych ludzi, by wkroczyć w rolę liderów.

Żyjemy w czasie rewolucji. Innowacje i postęp technologiczny wpływają na otaczający nas świat w stopniu, który nie sposób przeoczyć. To wielkie wyzwanie, a zarazem doskonała okazja dla młodych ludzi, by wkroczyć w rolę liderów.

Jednak jaki powinien być w dzisiejszych czasach prawdziwy lider, jakimi cechami powinien się charakteryzować? Jakie wyzwania stawia przed współczesnymi przywódcami coraz szybciej zmieniająca się rzeczywistość i jak sobie z nimi radzić? Między innymi tego będzie się można dowiedzieć podczas kwietniowych warsztatów i konferencji w ramach projektu Youth in Leadership.

Youth in Leadership, projekt realizowany przez krakowską Fundację Flying Mind, to inicjatywa, w ramach której młodzi, obecni i przyszli liderzy będą mieli okazję spotkać się z doświadczonymi przywódcami ze świata NGO's i biznesu.

Konferencja składa się z dwóch paneli dyskusyjnych: Youth in Leadership in Social Iniciatives & NGOs oraz Youth in Leadership in Business & Startups, w których wezmą udział tak fantastyczne osobowości jak prof. Cezary Wójcik, Sławomir Lachowski, Tomasz Józefacki, Wojciech Burkot, Ela Madej, Łukasz Cioch, Paulina Mazurek i inni.

Podczas inspirujących debat poruszane będą takie tematy jak budowanie i skuteczne zarządzanie nowoczesnymi NGOs, wartość młodych ludzi w realizowaniu inicjatyw społecznych, potrzeba mentoringu, czyli wartość wychowania następcy w firmie, zarządzanie startupem, czyli z jakimi problemami musi radzić sobie lider nowoczesnego przedsiębiorstwa oraz społeczna odpowiedzialność liderów biznesu.

Naszą ideą jest stworzenie przestrzeni, w której młodzi, pełni energii i odważnie myślący ludzie będą mogli spotkać się z doświadczonymi liderami, czy to podczas warsztatów, czy konferencji i zaczerpnąć od nich wiedzę. Chcemy stworzyć atmosferę burzliwej dyskusji, ścierających się umysłów, chcemy przekazać uczestnikom mnóstwo pozytywnej energii. - mówi Maciej Ujejski, założyciel Fundacji Flying Mind i pomysłodawca projektu.

Okazji do ciekawych rozmów i rozwoju umiejętności w ramach projektu z pewnością nie zabraknie. Jedną z nich będzie cykl warsztatów Mentorship Program, w ramach których dwanaście osób będzie miało okazję rozwinąć zdolności przywódcze na różnych płaszczyznach, pod okiem doświadczonych liderów. W programie jako mentorzy wezmą udział m.in. prof. Cezary Wójcik, Wojciech Burkot, Jakub Krzych, Christopher Hunnicutt. Zgłoszenia na warsztaty można dokonać za pośrednictwem formularza na stronie www.youthinleadership.org do 15 marca.

Chcemy dyskutować, wymieniać się pomysłami, ale także dać możliwość zdobycia uczestnikom Mentorship Program praktycznych umiejętności, podczas analizy ciekawych przypadków, pracując twarzą w twarz z doskonałymi, doświadczonymi mentorami. Tego nie można przegapić! - mówi Joanna Łasocha z Fundacji Flying Mind.

Warsztaty w ramach Programu odbędą się 13, 14 i 19 kwietnia w Google for Entrerpreneus in Kraków, natomiast wieńcząca je konferencja 20 kwietnia, w krakowskiej siedzibie firmy Google.

Stwórzmy wspólnie społeczność młodych i dobrych liderów, którzy w przyszłości będą mogli wzajemnie się wspierać i współpracować, zmieniając rzeczywistości na lepszą. – dodaje Maciej Ujejski.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na www.youthinleadership.org

MamStartup objął patronat nad tym wydarzeniem.

źródło: informacja prasowa