Zdaniem Johna Doerra, inwestora Amazona, niedługo pojawi się platforma „Prime Health”

Dodane:

Julia Gugniewicz Julia Gugniewicz

Udostępnij:

Jeden z inwestorów Amazona John Doerr, podczas konferencji Forbes poświęconej opiece zdrowotnej, powiedział, że Amazon niebawem zaprezentuje platformę „Prime Health”, oferującą medyczne i zdrowotne produkty oraz usługi.

Zdaniem Johna Doerra, jednego z inwestorów Google’a i Amazona, firma Jeffa Bezosa niebawem zaprezentuje platformę „Prime Health”, oferującą medyczne i zdrowotne produkty oraz usługi.

Informacja ta obiegła świat tuż po wystąpieniu Johna Doerra na konferencji Forbesa, poświęconej opiece zdrowotnej, która odbyła się w dnia 28-29 listopada br. To właśnie tam przedsiębiorca powiedział, że jest „przekonany, że platforma Prime Health niebawem pojawi się na rynku”.

Nie wiadomo czy Doerr rozmawiał bezpośrednio z Jeffem Bezosem na temat produktów medycznych Amazona, natomiast pewne jest to, że inwestor pozostaje w bliskich kontaktach z założycielem amerykańskiej platformy e-commerce, więc możliwe, że spekulacje na temat „Prime Health” nie pojawiły się znikąd.

Jak zasugerował Doerr, jednym z powodów, dla których Amazon może chcieć rozszerzyć swoją działalność o branżę zdrowotną są dane użytkowników ulokowane na platformie Amazon Prime. Firma ma już całą masę informacji na temat ludzi oraz ich zwyczajów związanych z zakupami, które można wykorzystać do zaspokajania ich potrzeb zdrowotnych.

źródło: fastcompany.com