Zdobądź finanse na innowacje! Bezpłatna konferencja dla startupów

Dodane: 25.02.2021

Mam Startup

Udostępnij:

Już 9 marca odbędzie się bezpłatna konferencja online „Horyzont Europa – europejskie doładowanie B+R”. Jej celem jest pokazanie, w jaki sposób pozyskać dofinansowanie unijne na przełomowe produkty, usługi oraz badania. Organizator wydarzenia to kancelaria prawna SMM Legal. Event odbywa się pod patronatem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Głównym tematem konferencji będzie program ramowy Unii Europejskiej Horyzont Europa wspierający innowacyjność oraz badania naukowe. – Unia Europejska chce wesprzeć szczególnie te rozwiązania, które są zbyt ryzykowne dla prywatnych inwestorów. Szczególnym punktem dla MŚP w Horyzoncie Europa będzie Europejska Rada Innowacji, mająca wesprzeć najbardziej przełomowe i ryzykowne innowacje. Ponad 70% jej 12 miliardowego budżetu ma zostać przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw, więc start-upy mają naprawdę realną szansę na dofinansowane – mówi Mateusz Stańczyk, Senior Associate w kancelarii prawnej SMM Legal oraz pomysłodawca wydarzenia.

Dotacje można uzyskać zarówno na bardzo wczesny, przedkomercyjny etap projektu, jak i na wprowadzenie produktu na rynek lub wręcz jego ekspansję.

Dofinansowania dotyczą nawet 100% kosztów bezpośrednich. Komisja Europejska w latach 2021-2027 przeznaczy na program prawie 100 miliardów euro. – To największy tego typu program w historii, zaś w jego poprzednich edycjach udział polskich innowatorów nie odpowiadał potencjałowi naszego rynku. Dlatego chcemy zmotywować polskie instytucje naukowe oraz innowacyjne firmy do aplikacji. Właśnie z tego względu nasza konferencja jest otwarta i darmowa – mówi Stańczyk.

Bezpłatne zapisy na wydarzenie online ruszyły pod tym adresem – uwaga liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zapisać się od razu.

W programie dla start-upów i firm technologicznych przewidziana jest odrębna ścieżka, w ramach której znajduje się aż pięć specjalistycznych wystąpień praktyków. W gronie prelegentów są prawnicy oraz menadżerowie wysokiego szczebla pracujący na co dzień z finansowaniem publicznym badań, rozwoju i innowacji.

Czego dowiesz się podczas wydarzenia?

  • czym jest nowy program ramowy Unii Europejskiej Horyzont Europa,
  • jak ubiegać się o dofinansowanie w ramach tego programu,
  • co może decydować w sukcesie aplikacji o dofinansowania ze środków unijnych,
  • jak prawnie chronić innowacje,
  • jak zarządzać ryzykiem w projektach B+R z wykorzystaniem środków publicznych.

Organizatorem konferencji jest kancelaria prawna SMM Legal Maciak Mataczyński Adwokaci sp. k. Swoim patronatem wydarzenie objęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Pozostali Partnerzy to Centrum Łukasiewicz, Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej, Fert Jakubiak Wróblewski Rzecznicy Patentowi oraz SAS Advisors.

Horyzont Europa – europejskie doładowanie B+R

9 marca 2021 (wtorek), godz. 10:00 (online)
Zapisy: https://horyzont-europa.smmlegal.pl/
Kontakt: [email protected]

 

 

Artykuł powstał we współpracy z SMM Legal Maciak Mataczyński Adwokaci sp. k.