Zdronet.pl – przez wiedzę do zdrowia

Dodane:

Marcin Małecki, MamStartup Marcin Małecki

Udostępnij:

Głównym celem portalu ZdroNet.pl jest dostarczanie Internautom aktualnych i wiarygodnych informacji medycznych opracowanych w przystępny, czytelny sposób.

W dzisiejszym świecie proces podejmowania decyzji bardzo często poprzedza szukanie informacji w Internecie. W przypadku kwestii zdrowotnych potrzeba znalezienia różnych danych jest niezwykle silna. Równocześnie w tym zakresie kluczowe są przede wszystkim wiarygodność i kompletność oraz jasność znalezionych wiadomości. Osobom niezwiązanym z zawodami medycznymi z pomocą przychodzi portal ZdroNet.pl, doceniony już certyfikatem jakości akredytowanej przy ONZ Fundacji Zdrowie w Internecie (Health On the Net Foundation – HON).


Głównym celem portalu ZdroNet.pl jest dostarczanie Internautom aktualnych i wiarygodnych informacji medycznych opracowanych w przystępny, czytelny sposób. Portal zawiera opis ponad 670 chorób z 30 specjalizacji z podziałem na objawy, leczenie, zapobieganie. Wszystkie informacje przygotowywane są przez młodych specjalistów – lekarzy, biologów, psychologów i dietetyków. Dzięki temu tworzona szeroka baza wiedzy jest godna zaufania i rzetelna, pozwalając na uporządkowanie własnych przemyśleń i dobre przygotowanie pacjenta do rozmowy z lekarzem.

Artykuły i odpowiedzi na pytania to tylko część naszego portalu – podkreśla Katarzyna Buś, koordynator projektu ZdroNet.pl. – Ważnym narzędziem jest tzw. Wirtualny Diagnosta – unikatowe rozwiązanie, które pozwala wstępnie określić stan zdrowia na bazie informacji o płci, wieku i objawach. Oczywiście należy pamiętać, że jest to przygotowanie do rozmowy z lekarzem – w żadnym wypadku wyniku nie należy traktować jako obowiązującej diagnozy. Na szczęście medycyna XXI wieku nie jest tajemną wiedzą i każdy zainteresowany ma prawo dowiedzieć się więcej z tej dziedziny – dla własnego spokoju i poczucia bezpieczeństwa.

Na uwagę zasługują także sekcje Pierwsza Pomoc z jasnymi opisami postępowania w nagłych przypadkach oraz Ankiety zdrowotne, pozwalające weryfikować naszą wiedzę na temat zdrowia i obalać mity, w jaki wierzymy.

ZdroNet.pl służy także wsparciem dla osób szukających placówki medycznej w danym mieście o określonej specjalności. Rozbudowana baza ZOZ zawiera obecnie blisko 19 000 placówek z całej Polski, pozwalając na szybkie odnalezienie odpowiedniego specjalisty, wraz z danymi teleadresowymi i e-mailem przychodni.

O marce ZdroNet.pl

Marka ZdroNet.pl należy do krakowskiej firmy Emedico Sp. z o.o.
Celem portalu ZdroNet.pl  jest  kompleksowe dostarczanie informacji i pomaganie użytkownikom w podejmowaniu właściwych decyzji zdrowotnych. Baza wiedzy w postaci artykułów i odpowiedzi na pytania jest przygotowana w sposób przystępny dla osób nie związanych z zawodami medycznymi i stanowi obecnie największe polskie internetowe kompendium na temat zdrowia.
Projekt współfinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, pod nadzorem PARP.
Więcej na www.ZdroNet.pl

źródło: informacja prasowa