Ze Slacka korzysta milion użytkowników dziennie

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Szef Slacka chwali się kolejnym rekordem. W poniedziałek z komunikatora korzystało milion internautów. Co więcej, z każdym dniem przybywa około 5 tysięcy osób używających tej platformy.

Milion osób jednego dnia

Stewart Butterfield, pomysłodawca i dyrektor generalny Slacka, pochwalił się w poniedziałek na Twitterze kolejnym rekordem, jaki ustanowił nadzorowany przez niego dwuletni startup. Przedsiębiorca zdradził, że tego dnia w jednym momencie na platformie komunikacyjnej było zalogowanych milion użytkowników. Biorąc pod uwagę tempo, w jakim rozwija się Slack można powiedzieć, że to rewelacyjny wynik.

W rozmowie z serwisem Business Insider, spółka poinformowała, że z jej usług korzysta już 1,7 mln internautów miesięcznie – to więcej o 600 tysięcy użytkowników niż cztery miesiące temu, gdy było ich jeszcze 1,1 milionów. Dziennie więc przybywa mniej-więcej 5 tysięcy internautów korzystających ze Slacka. Co więcej, jeszcze w lutym 2014 roku używało go zaledwie 15 tysięcy osób, a już rok później było ich 500 tysięcy.

2,8 mld – tyle wart jest dwuletni Slack

Wrażenie robi również wartość spółki. Szacuje się, że startup z San Francisco jest obecnie wyceniany na 2,8 mld dolarów, co klasyfikuje go jako jeden z „najgorętszych unicornów” z Doliny Krzemowej. Ponadto Stewart Butterfield chwali się wynikami finansowymi spółki. Zgodnie z czerwcowym oświadczeniem przedsiębiorstwo generuje roczny przychód na poziomie 25 milionów.

Ale Slack nie jest jedyną spółką ze Stanów Zjednoczonych, która chwali się dzienna aktywnością swoich użytkowników. Pod koniec sierpnia Mark Zuckerberg poinformował na swoim profilu facebookowym, że 27 sierpnia, po raz pierwszy w historii serwisu społecznościowego, zalogowanych tego dnia było aż miliard internautów jednocześnie.