Zebre.pl – porównywanie cen dla urzÄ…dzeÅ„ mobilnych

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

1 grudnia 2010 roku udało nam się wypuścić na rynek wersję BETA.
Składają się na nią trzy platformy: WEB (http://zebre.pl) oraz dwie aplikacje
mobilne (dla systemu Android oraz dla telefonów komórkowych obsługujących
Java).

1 grudnia 2010 roku udało nam się wypuścić na rynek wersję BETA.
Składają się na nią trzy platformy: WEB (http://zebre.pl) oraz dwie aplikacje
mobilne (dla systemu Android oraz dla telefonów komórkowych obsługujących
Java).


Możliwe jest rozpoznawanie kodów kreskowych (zarówno na stronie jak i w aplikacjach, przy czym w aplikacjach mobilnych kody mogą być rozpoznawane poprzez zrobienie zdjęcia kodu aparatem wbudowanym w telefon), lecz jest to jeszcze w fazie rozwojowej gdyż baza danych jest mocno ograniczona (obecnie pracujemy nad jej rozszerzaniem). W przypadku aplikacji dla systemu Android możliwe jest również wyszukanie produktu najbliżej użytkownika (baza lokalizacji sklepów jest obecnie rozbudowywana, również poprzez współpracę z partnerami), tak by użytkownik, który bardzo chce kupić coś niezwłocznie, mógł to zrobić gdzieś blisko siebie.

Miłym dodatkiem jest również plugin dla Firefoxa, ułatwiający wyszukiwanie w naszym serwisie oraz dodatek pozwalający dodać Zebre do swoich ulubionych wyszukiwarek bezpośrednio w przeglądarce. Prosimy o dużą dozę wyrozumiałości ale też konstruktywną krytykę. System jest w ciągłej rozbudowie i jako taki może czasem sprawiać małe niespodzianki (nie dotyczy to oczywiście aktualności cen ale bardziej prędkości działania lub dostępności niektórych funkcjonalności). Kilka zmian jest już w drodze:
– funkcje filtrowania wyników (m.in. dla ustanawiania zakresu cen, filtracje wg kategorii)
– zupełnie przebudowany układ strony WEB oraz odświeżone i przebudowane interfejsy aplikacji mobilnych
– sprawdzanie cen przez SMS oraz MMS (na ukończeniu)
– wspomniane już rozbudowanie bazy kodów kreskowych oraz lokalizacji sklepów.

Cała usługa jest udostępniana użytkownikom za darmo (nie licząc oczywiście kosztu transferu danych u operatora komórkowego). Opłaty pobieramy od systemów porównujących ceny a nie od użytkowników. Korzystamy z programów partnerskich oraz ułamkowych prowizji (mikropłatności) a z punktu widzenia użytkowników wygląda to tak samo jakby nadal używali np. nokaut.pl i kupowali produkty poprzez oferty w nim umieszczone. Tyle tylko, że jest to wygodniejsze bo w jednym miejscu mają oni porównanie z innymi porównywarkami czy systemami aukcyjnymi (ebay, allegro, swistak). Prędkość działania strony jest mocno uzależniona od prędkości działania systemów API partnerów, właśnie udoskonalamy metody cachingu tak, by nie było to specjalnie przeszkadzające dla użytkownika.

źródło: informacja prasowa