ZEN.COM otrzymał certyfikat Digital First przyznawany przez Mastercard

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

ZEN.COM otrzymał certyfikat Digital First przyznawany przez Mastercard

Udostępnij:

Kluczową korzyścią, jaką ZEN.COM zapewni klientom indywidualnym dzięki uzyskanemu certyfikatowi, jest wyższy poziom bezpieczeństwa karty. To kolejny krok firmy w realizacji globalnej strategii dostarczania bezpieczniejszych i w pełni mobilnych usług finansowych.

Dzięki certyfikatowi Digital First, użytkownicy kart ZEN Mastercard są jeszcze lepiej chronieni. Karty oznaczone tym certyfikatem posiadają dodatkowe zabezpieczenie: dane, takie jak numer, CVC i data ważności, nie są nadrukowane na fizycznej karcie. Dostęp do nich można uzyskać dopiero po zalogowaniu do aplikacji ZEN.COM. W efekcie nawet zgubienie plastikowej karty nie grozi utratą kontroli nad najbardziej wrażliwymi danymi.

Użytkownicy ZEN.COM w momencie rejestracji konta otrzymują automatycznie wygenerowaną i dostępną od razu w aplikacji kartę wirtualną, którą mogą posługiwać się tak, jak tradycyjną. Bezpłatne karty fizyczne są natomiast przesyłane na życzenie klienta, po ich uprzednim zamówieniu w aplikacji ZEN.COM. Po wdrożeniu certyfikatu Digital First karty plastikowe nie będą już zawierały widocznych wrażliwych danych, a jedynie imię i nazwisko posiadacza. Numer karty oraz CVC2 będzie dostępny w aplikacji ZEN.COM po zalogowaniu się.

– Jak wskazują dane NBP, w ubiegłym roku przestępcy wyprowadzili 57,6 mln złotych z kont Polaków poprzez nieuprawnione użycie kart płatniczych, z czego średnio 25 proc. przypadków to transakcje oszukańcze poza Internetem. To pokazuje, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa podczas płacenia w fizycznych placówkach. Inicjatywy takie jak Digital First są przede wszystkim ukłonem w stronę konsumentów, którzy z różnych względów nie chcą rezygnować z plastiku, a jednocześnie pragną poprawić poziom bezpieczeństwa fizycznych transakcji – komentuje Michał Bogusławski, Chief Commercial Officer w ZEN.COM.

Wdrożenie jest procedowane, a certyfikowane rozwiązanie wejdzie do użytku w ZEN.COM już wkrótce. Będzie dostępne dla użytkowników korzystających zarówno z systemu Android, jak i iOS, z możliwością szybkiego podpięcia do portfela elektronicznego w Apple Pay, GarminPay, Google Pay czy Xiaomi Pay.