ZEN wypuszcza wersję beta swoich usług finansowych

Udostępnij:
Polski fintech ZEN wypuszcza na rynek usługi rachunków płatniczych, płatności internetowych, przelewów i wymiany walut w wersji beta. Niebawem ma się pojawić również karta płatnicza.

Oferta ZEN obejmie m.in. konto bankowe IBAN umożliwiające obsługę przelewów krajowych i zagranicznych po korzystnych kursach walutowych, karty płatnicze dla właścicieli i pracowników firmy, a dla przedsiębiorstw z branży e-commerce – obsługę płatności online. Usługi będą oferowane wyłącznie online i za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Fintech w zeszłym roku podczas Impact Fintech w Katowicach ogłosił strategiczne partnerstwo z Mastercard.

Na początku roku firma poinformowała, że premiera jej produktów zaplanowana jest na II kwartał tego roku, jednak dopiero teraz wypuszczono wersję beta części usług. Jak podaje serwis cashless.pl aby zacząć korzystać z wersji beta usług ZEN, należy zarejestrować się na stronie internetowej spółki. Póki co proces ten jest dość żmudny i zabiera sporo czasu. Między innymi wymagane jest załączenie wyciągu z KRS albo CEIDG. Formularz dostępny jest na razie w języku angielskim.

ZEN dla mikroprzedsiębiorców i MŚP

Założycielem fintechu jest Dawid Rożek, współtwórca odnoszącej międzynarodowe sukcesy platformy gamingowej G2A, wyróżniony m.in. w rankingu Forbes „30 przed 30”. ZEN został zaprojektowany z myślą o potrzebach mikroprzedsiębiorców oraz firm MŚP działających w internecie.

– Wiemy, czego potrzebują przedsiębiorcy i czego brakuje im w kontaktach z tradycyjnymi bankami, ponieważ sami jesteśmy przedsiębiorcami i zmagaliśmy się z wieloma problemami przy rozwijaniu biznesu. Na polskim rynku jest dostępnych coraz więcej innowacyjnych usług oferowanych przez sektor fintech, z których mogą korzystać konsumenci. Do tej pory oferta graczy pozabankowych dla firm była jednak de facto ograniczona do usług finansowania działalności, takich jak leasing czy faktoring. ZEN wypełni istniejącą niszę, zapewniając przedsiębiorcom wygodny sposób zarządzania finansami firmy bez uciążliwych procedur i biurokracji – mówił w komunikacie Dawid Rożek.