Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii PPNT

zespol inkubatorow wysokich technologii ppnt
Udostępnij:
Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Nazwa: Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii PPNT

Strona www: http://www.ziwt.pl/

Forma wsparcia: Wynajem wyposażonych w meble, aparaturę i instalacje laboratoriów badawczych dla firm z branży chemicznej, biotechnologicznej, informatycznej, komunikacyjnej (nowe media, internet), IT dla firm chcących prowadzić badania I rozwijać innowacyjność swoich usług i produktów.

Opis: Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii to unikatowe w skali kraju i regionu, kompleksowe rozwiązanie obejmujące oprócz przestrzeni laboratoryjnej dla chemii i biotechnologii (laboratoria 30m2 I 50m2) i uzupełniającej ją przestrzeni biurowej, cały szereg usług i dodatkowych opcji, w skład których wchodzą: strefa informatyczna (pomieszczenia 30m2 I 50m2),  laboratorium mikrobiologiczne, hala technologiczna, magazyny, nowoczesna, bezpieczna serwerownia 120m2 – 60 szaf 48U (przestrzeń dyskowa, wirtualne maszyny, klastry obliczeniowe, serwery dedykowane, serwery typu Blade,  monitoring infrastruktury IT, testowanie obciążeń aplikacji serwerowych, usługi informatyczne, możliwość wydzielenia odrębnych stref dla użytkowników, udostępnianie łączy internetowych). ZIWT to 4500m2 przestrzeni użytkowej w najwyższym standardzie nowoczesnego, inteligentnego budynku wyposażonego w niezbędne instalacje, rozwiązania i udogodnienia.  Oferujemy dodatkowe usługi doradcze, szkoleniowe, salę konferencyjną, usługi badawcze m.in. z dziedziny chemii – analityczne i technologiczne w ramach istniejącego w PPNT Centrum Zaawansowanych Technologii (technologia chemiczna – usługi i operacje technologiczne, synteza, opracowywanie i optymalizacja procesów, badania w skali laboratoryjno-technologicznej). Ponadto: audyt technologiczny i audyt innowacji, pomoc w pozyskiwaniu środków z UE na prowadzenie działalności i jej rozpoczęcie,  szkolenia, poszukiwanie i kojarzenie partnerów do współpracy wśród firm i instytucji badawczych i inne. ZIWT działa w otoczeniu biznesowym, eksperckim i naukowym Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

W ramach programu InQbator Seed istnieje możliwość dofinansowania nowego pomysłu, start-upu z branży chemicznej, biotechnologicznej, informatycznej (IT, ICT) lub pokrewnej na poziomie do 600 000 zł na innowacyjny projekt oraz jego rozwój i inkubacja w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym, w jego laboratoriach i ze wsparciem naszych doradców biznesowych.

Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii oferuje też liczne udogodnienia na terenie i wokół budynku: specjalistyczna aparatura, recepcja, sale konferencyjne, konsultacyjne, bufet, przedszkole, punkty ksero, czytelnia i miejsca parkingowe. Nowym lokatorom oferujemy preferencyjne stawki najmu.

Adres:

Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Poznański Park Naukowo-Technologiczny
ul. Rubież 46
61-612 Poznań

Telefon: 61 827 97 63

E-mail: [email protected]