Zespół, zespół i jeszcze raz zespół – tak zaczyna się biznes

Dodane: 15.01.2013

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

„Każdy pomysłodawca musi zrozumieć, że to nie produkt tworzy biznes, ale zespół, zespół, zespół, rynek, i dopiero produkt” - przekonuje Michał Mikulski, kierownik projektu EgzoTech. „Nauczyliśmy się tego podczas szkoleń towarzyszących konkursowi Zacznij.biz”.

„Każdy pomysłodawca musi zrozumieć, że to nie produkt tworzy biznes, ale zespół, zespół, zespół, rynek, i dopiero produkt” – przekonuje Michał Mikulski, kierownik projektu EgzoTech. „Nauczyliśmy się tego podczas szkoleń towarzyszących konkursowi Zacznij.biz”. EgzoTech – projekt badawczy opracowania egzoszkieletu wykorzystywanego w rehabilitacji kończyn znalazł się w finale ubiegłorocznej edycji konkursu Zacznij.biz, a teraz rozwija się w przedsięwzięcie biznesowe.

Pomysły biznesowe w aktualnej edycji konkursu można zgłaszać jeszcze do 31 stycznia 2013 roku za pomocą formularzy dostępnych na stronie www.zacznij.biz.pl. Konkurs Zacznij.biz adresowany jest do początkujących i doświadczonych przedsiębiorców z sektora High Tech i branży internetowej oraz pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów kierunków technicznych, którzy opracowali innowacyjny projekt i chcą przekształcić go w przedsięwzięcie biznesowe. Autorzy najlepszych projektów będą mogli osobiście zaprezentować je inwestorom – Aniołom Biznesu, by pozyskać środki na rozwój przedsięwzięć i wdrożenie nowych technologii.

Bardzo ważną częścią projektu są bezpłatne warsztaty i coachingi dla uczestników pomagające w przygotowaniu biznesplanu i zdobyciu umiejętności przydatnych w skutecznej prezentacji pomysłu przed inwestorem. „Dzięki udziałowi w Zacznij.biz poznaliśmy różne możliwości inwestycyjne, ich mocne i słabe strony. Obecnie jesteśmy na etapie preinkubacji w ramach działania PO IG 3.1 – uznaliśmy, że to najlepsza ścieżka dla długofalowej przyszłości naszego biznesu. Szkolenia z ekspertami LBA nauczyły nas odpowiedniego, realistycznego podejścia do przedsięwzięcia. Zmusiły do przedefiniowania pewnych założeń wyniesionych ze świata akademickiego” – mówi Mikulski. „To trudny, lecz bardzo prestiżowy konkurs. Odpowiedni dla osób, które rozumieją, że stworzenie własnego, konkurencyjnego biznesu to przede wszystkim ciężka praca. Zacznij.biz pokazuje możliwości, ścieżki którymi możemy rozwijać biznes i pozyskiwać finansowanie od Aniołów Biznesu czy funduszy VC. To jak wykorzystamy tę wiedzę zależy już tylko od nas”.

źródło: informacja prasowa