Zgłoszenia do programu Chivas The Venture przedłużone o DWA TYGODNIE!

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Termin zgłoszeń do programu Chivas The Venture został przedłużony o 2 tygodnie! Aż do 13 listopada startupy odpowiedzialne społecznie mogą przesyłać swoje aplikacje do polskiej edycji programu Chivas The Venture – prestiżowego konkursu dla startupów odpowiedzialnych społecznie.

Zwycięzca, ogłoszony podczas uroczystej Gali Finałowej, będzie reprezentował Polskę podczas globalnego finału Chivas The Venture wiosną 2018 roku, w czasie którego powalczy aż o 1 milion dolarów dofinansowania.

By zmienić świat

Prestiżowy konkurs Chivas The Venture to inicjatywa unikalna na skalę światową. Program kierowany jest do startupów z wyjątkowym pomysłem na biznes, który może zmieniać świat na lepsze. Idea stojąca za konkursem jest wyrazem poczucia odpowiedzialności za otaczający nas świat oraz chęcią wsparcia przedsiębiorców, pragnących osiągnąć sukces we właściwy sposób. Dzięki niemu osoby te zyskują niepowtarzalną szansę na zaprezentowanie swoich pomysłów na poziomie lokalnym, a następnie na arenie międzynarodowej. Ponadto, każdy z uczestników globalnego etapu Chivas The Venture ma szansę na dofinansowanie, z puli wynoszącej aż 1 mln dolarów!

– Rozwój własnego biznesu i dążenie do osiągnięcia sukcesu w połączeniu z chęcią zmiany świata na lepsze to niełatwa droga, która często wymaga dużych nakładów finansowych. Chivas The Venture to fantastyczna inicjatywa, umożliwiająca wsparcie przedsiębiorców i umożliwiająca realizację ich niezwykłych pomysłów. Osiąganie sukcesu, a przy tym dbanie o dobro innych – to jeden z kluczowych aspektów, o który powinien opierać się dzisiejszy biznes – mówi Mariusz Czerkawski, ambasador programu Chivas Venture.

Poprzednie edycje

W ciągu dwóch edycji Chivas The Venture w Polsce swoje zgłoszenia do konkursu przesłało ponad 200 startupów. Zeszłorocznym zwycięzcą został rewolucyjny projekt NEXBIO, stworzony przez biotechnologów z Lublina, którzy opracowują przenośny moduł analiz DNA roślin, by pomóc ograniczyć ilość pestycydów stosowanych w rolnictwie i przyczynić się do walki z głodem na świecie. Laureatem pierwszej edycji programu była firma MIGAM, oferująca innowacyjną usługę połączeń video z tłumaczami języka migowego. Dzięki zwycięstwu oba startupy zyskały niepowtarzalną szansę do zaprezentowania swoich wyjątkowych pomysłów w globalnych finałach Chivas The Venture, gdzie rywalizowali z kilkudziesięcioma konkurentami z całego świata.

Plan wart milion dolarów!

Przedsiębiorcy zainteresowani tegoroczną edycją mają jeszcze tydzień, aby zgłaszać swoje firmy do prestiżowego konkursu Chivas The Venture, którego globalnym ambasadorem jest słynny aktor – Javier Bardem. W programie mogą wziąć udział zarówno przedsiębiorcy dopiero stawiający swoje pierwsze biznesowe kroki, jak również ci, który są obecni na rynku nie dłużej niż trzy lata. Jednym z podstawowych kryteriów, według którego oceniane będą zgłoszenia, jest szeroko pojęta użyteczność społeczna. Chętni mogą zgłaszać się do 13 listopada br.

W grudniu zgłoszenia zostaną zweryfikowane i zaopiniowane przez kapitułę, w której zasiądą autorytety ze świata biznesu oraz środowiska startupowego. Wszyscy finaliści prestiżowego konkursu wezmą udział w cyklu dedykowanych warsztatów mentorskich, przygotowanych przez grupę ekspertów z dziedziny biznesu. Wybrany spośród nich zwycięzca, podczas gali finałowej polskiej edycji konkursu, będzie reprezentował Polskę w czasie globalnego finału wiosną 2018 roku, w trakcie którego powalczy o udział w dofinansowaniu wynoszącym 1 mln dolarów. Szczegółowe zasady uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.theventure.com.