Zgłoszenia na drugą edycję Accelerator Program możliwe do 13 listopada 2017

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Hub innowacji weXelerate łączy duże korporacje z międzynarodowymi startupami w celu wspólnego rozwoju nowych obszarów usług, wejścia na nowe rynki oraz zebrania influencerów, supporterów i inwestorów w jednym miejscu.

Na zdjęciu: akcelerator weXelerate w Wiedniu | fot. Michael Beck

Głównym elementem tego wielowymiarowego ekosystemu innowacji jest czteromiesięczny Accelerator Program otwarty dla startupów z całego świata. Składający się z modułów program ma na celu wzrost biorących w nim udział firm, przyspieszenie rozwoju efektywnych kosztowo procesów innowacji, a także wsparcie w osiągnięciu sukcesu rynkowego przez nowe produkty i usługi. Aby osiągnąć te cele, 15 dużych korporacji i ponad 50 startupów współpracuje ze sobą podczas każdej edycji Programu. 

Startupy biorące udział w Programie czerpią wiele korzyści:

Dostęp do ponad 100 mentorów z szerokim doświadczeniem w przedsiębiorczości, zarządzaniu i doradztwie biznesowym. Uczestnictwo w Programie jest bezpłatne, a startupy nie muszą oferować udziałów za otrzymane wsparcie. Wymagane jest jedynie pokrycie kosztów podróży i utrzymania się w Wiedniu. 

W trakcie trwania Accelerator Program, startupy mają dostęp do najwyższej klasy przestrzeni biurowej w spektakularnej siedzibie weXelerate w sercu Wiednia, gdzie codziennie odbywają się liczne warsztaty edukacyjne, konferencje, dyskusje i eventy networkingowe. 

weXelerate koncentruje się głównie na następujących obszarach i technologiach: Media, Bankowość/Fintech, Ubezpieczenia, Inżynieria, Energetyka/Media, Blockchain, AI, Mobilność i Bezpieczeństwo.

Stephan Jung, CEO weXelerate i Head of Accelerator Program, podkreśla: „Wyjątkowi przedsiębiorcy dobrze wiedzą, jakiego know-how, wiedzy eksperckiej lub coachingu potrzebuje ich startup na danym etapie rozwoju. Właśnie dlatego dajemy im dopasowany do potrzeb dostęp do tych zasobów. Jednak to od nich zależy proaktywne wykorzystanie tego, co oferuje Program weXelerate.”

Następna edycja Programu rozpocznie się 5 marca 2018, a skończy 22 czerwca 2018 r. podczas Demo Day, dającego startupom możliwość zaprezentowania się potencjalnym klientom, pracownikom oraz społeczności inwestorów. Startupy zainteresowane udziałem mogą zaaplikować do 13 listopada 2017 r. na stronie https://www.wexelerate.com/apply_now/