Zielona aplikacja dla kierowców

zielona aplikacja dla kierowcow
Udostępnij:

Ostatnimi czasy modne stały się aplikacje dla kierowców, wskazujące fotoradary, patrole policji itp. Kierowcy lubiący przekraczać prędkość powinni być zadowoleni. Jednak są też tacy, którzy chętnie zwolnią, aby jeździć ekologicznie i bezpiecznie – dla nich powstaje Dinegra.

Dinegra to aplikacja dla kierowców ceniących sobie niski poziom spalania oraz bezpieczeństwo. Nie będzie to jednak nudna, pouczająca aplikacja, a raczej swoista motywująca forma rozrywki, dzięki której można jeździć lepiej. Za rozrywkowy charakter narzędzia będzie odpowiadać grywalizacja, a więc rywalizacja między kierowcami i pokonywanie własnych rekordów. Spalasz mało? Spalaj mniej. Dinegra to spersonalizowany doradca kierowcy, który podpowie, jak jeździć bezpiecznie i ekologicznie.

System będzie zliczał ile kierowca tankuje na przestrzeni czasu i na tej podstawie będzie dokładnie monitorował postępy w ograniczaniu spalania. Oprócz tego kierowcy będą mogli korzystać z pomocy awatara oraz e-learningu. Np. w razie konieczności zmiany opon aplikacja podpowie, jak się do tego zabrać. E-learning to także ekologia – jeśli kierowca nie wie, co wpływa na eco-driving, szkolenia e-learningowe (które każdy użytkownik będzie mógł łatwo tworzyć poprzez kreator interaktywnych e-learningów i udostępniać) powinny pomóc.

CBvatar pozwoli kontaktować się z innymi użytkownikami Dinegry, np. w celu konsultacji wyboru drogi czy w celu poinformowania o remontach i objazdach. Natomiast dzięki geolokalizacji będzie można łatwo i szybko znaleźć to, czego w danym miejscu i czasie się potrzebuje, np. stacji paliw czy posterunku policji. Wszystko dopełniał będzie przyjemny awatar, z którym będzie można rozmawiać i dzięki temu jeździć niejako w towarzystwie.