Złap pocałunek jak Pokemona. Polacy tworzą aplikację społecznościową opartą na rozszerzonej rzeczywistości

Dodane: 17.01.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

A gdyby tak Pokemona zamienić na prawdziwego człowieka? Poznajcie SMARTkiss
– darmową aplikację do budowania wartościowych relacji w rzeczywistym świecie. Aplikacja dostępna jest na platformie Android. Premiera na iOS już w drugiej połowie lutego br.

Gdy świat szalał na punkcie Pokemon GO, polski zespół finiszował prace nad aplikacją SMARTkiss. – Aplikacja wykorzystuje potencjał wirtualnego świata, ale główny akcent postawiliśmy na bezpośrednie spotkania z drugim człowiekiem, zachęcając tym samym do wyjścia z domu i aktywności na zewnątrz – mówi twórca aplikacji Marek Szypowski z firmy Unicata. – W niecały miesiąc po premierze, licznik pobrań przekroczył 1 tys. i cały czas dynamicznie rośnie. Olbrzymiego skoku spodziewamy się po wypuszczeniu aplikacji na iOS (już w lutym), użytkownicy wykazują ogromne zainteresowanie i deklarują przyłączenie się do zabawy – dodaje. By być ze sobą w stałym kontakcie poprzez aplikację, podczas spotkania użytkownicy muszą zrobić SMARTkiss (tzw. pocałunek smartfonów) – zeskanować kod QR wygenerowany na drugim smartfonie. 

Jak działa SMARTkiss?

Każdy nowy użytkownik rozpoczyna zabawę w szukanie ciekawych osób na mapie, w swojej okolicy, z radarem 2000 metrów na start. By doszło do spotkania z wybraną osobą, musi ona zaakceptować zaproszenie. W umówieniu spotkania użytkownikom pomaga czasowy chat, który dostępny jest jedynie przez 99h, bowiem tyle czasu mają użytkownicy na spotkanie się i zrobienia SMARTkiss’a. Po upływie tego czasu lub niezrobieniu SMARkiss’a użytkownicy tracą kontakt ze sobą. Jeśli spotkanie doszło do skutku i poprawnie zeskanowano kod QR, użytkownicy mogą cieszyć się z nieograniczonego kontaktu, mogą ze sobą czatować bez ograniczeń, spotykać się ponownie, poznawać bliżej i dzielić wspólne pasje. Ponadto, każdy SMARTkiss poprawia pozycję w rankingu użytkowników oraz zwiększa zasięg radaru, przez co zyskujemy możliwość poznawania jeszcze więcej interesujących osób. 

Jak korzystać z aplikacji? 

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż wersja aplikacji, którą pobieramy w markecie Google Play, to wersja podstawowa. By korzystać w pełni z funkcjonalności aplikacji, należy odblokować wersję PREMIUM. Oczywiście nie wiąże się to z żadnymi kosztami. Wystarczy polecić aplikację znajomym, zachęcić do zainstalowania i utworzenia konta w SMARTkiss. Wówczas dwie strony zyskują 30 dni konta PREMIUM. Czynność tę należy systematycznie powtarzać, im więcej poleceń tym dłużej użytkownicy cieszą się zabawą. Co ważne, konto PREMIUM jest niezbędne, by móc wysyłać zaproszenia do spotkania. 

Twórcy aplikacji tak opracowali działanie apki, by maksymalnie zaangażować użytkowników w budowanie społeczności SMART. Bowiem tylko przy dużej ilości aktywnych użytkowników, można w pełni cieszyć się możliwościami jakie daje aplikacja. 

SMARTkiss to także element gry i rywalizacji 

Aplikacja to także forma zabawy w terenie. Po włączeniu opcji GRA, użytkownicy na mapie widzą tzw. punkty bonusowe, miejsca, w których czeka wiele korzyści: zwiększenie radaru (zasięgu widoczności innych użytkowników), przedłużenie konta premium czy np. dodatkowe SMARTcoins (wirtualna moneta), które można wymieniać na nagrody. By jednak bonusy te zostały przyznane, trzeba wyjść z domu i jak za słynnym Pokemonem, w towarzystwie aplikacji udać się w miejsca oznaczone na mapie.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem