Zmagania warszawskich firm oraz pierwsze urodziny StartUpTV.pl

zmagania warszawskich firm oraz pierwsze urodziny startuptvpl
Udostępnij:
StartUp Mixer to rywalizacja 5 młodych firm działających w AIP przy 5 warszawskich uczelniach o nominację do tytułu Startupu Roku 2012. Ich prezentacje oceni Michał Brański, współzałożyciel i Członek Zarządu Grupy o2. Pojedynek firm odbędzie się już w dniu 4 października o godzinie 19:00.

StartUp Mixer to rywalizacja 5 młodych firm działających w AIP przy 5 warszawskich uczelniach o nominację do tytułu Startupu Roku 2012. Ich prezentacje oceni Michał Brański, współzałożyciel i Członek Zarządu Grupy o2. Pojedynek firm odbędzie się już w dniu 4 października o godzinie 19:00 w Klubie Platinium w Warszawie.

Firmy, które wezmą udział w rywalizacji o nominację do tytułu Startupu Roku 2012, reprezentują AIP przy warszawskich uczelniach. Każda z nich jest przedstawicielem innej branży. Łączy ich przynależność do społeczności AIP oraz innowacyjny pomysł na rozwój w zakresie swojej działalności.

Pierwsza z firm, Oznaczsie.pl, reprezentuje AIP UW. Jest twórcą rewolucyjnej aplikacji, która udostępnia promocje lub zniżki w danym mieście. Aby skorzystać z atrakcyjnych ofert, wystarczy oznaczyć się w podanym miejscu na planie miasta. Aplikacja została stworzona na potrzeby komunikacji mobilnej dla lokalnego biznesu. Firma Chillivision rozwija się przy AIP PW. Zajmuje się szeroko pojętymi produkcjami filmowymi: od realizacji filmów promocyjnych czy reklamowych po relacje z eventów czy konferencji. Mybaze z AIP SGH jest przedsięwzięciem, które łączy social media i e-commerce. To innowacyjny serwis handlowy, który stwarza nowe możliwości na sprzedawców. AIP WAT deleguje firmę Cieciekosztów.pl, która ułatwia wybór najkorzystniejszej oferty kredytu i lokat bankowych. Firma udostępnia użytkownikom porównywarkę usług finansowych online. Ostatnią firmą, jaka zaprezentuje się podczas warszawskiego StartUp Mixera, jest LevelUp z AIP SGGW. Zajmuje się ona, która zajmuje się autodetalingiem, czyli profesjonalnymi zabiegami i kosmetyką dla aut luksusowych.

Gościem specjalnym warszawskiego StartUp Mixera będzie Michał Brański, założyciel i Członek Zarządu Grupy o2, W przeszłości odpowiadał za marketing firmy, oraz prowadzenie biura reklamy. Był również odpowiedzialny za nowe kierunki rozwoju firmy w zakresie usług B2C i contentu. Aktualnie Michał Brański zajmuje się działaniami podlegającymi pod new business w zakresie e-commerce, kontent i społeczności. Jest założycielem agencji social media - Brand Karma. Agencja zajmuje się kompleksowym planowaniem strategii działań dla marek i produktów w społecznościach. Michał Barański to również twórca telewizji Lajk.tv

Michał Brański za zadanie będzie miał ocenę najbardziej oryginalnego pomysłu biznesowego i efektywnego rozwiązania spośród prezentujących się firm. Ekspert umożliwi wybranej firmie otrzymanie nominacji do tytułu Startupu Roku 2012 i w dalszej kolejności wystąpienie na wydarzeniu Grow Up Start Up, w rywalizacji najlepszych firm społeczności Polski Przedsiębiorczej. Wystąpi również w roli Mentora, dzieląc się z zebranymi swoimi doświadczeniami jako przedsiębiorca.

Dodatkowo zapraszamy na pierwsze urodziny StartUp.tv, która przedstawia autorskie programy prowadzone przez branżowych liderów opinii, testy aplikacji i sprzętu mobilnego. Podczas imprezy będzie miało miejsce nagranie programu z udziałem publiczności. Zostanie on udostępniony do oglądania na stronie StartUp.tv.

Zwycięski startup zostanie nagrodzony nie tylko możliwością rywalizacji o tytuł Startupu Roku 2012. Otrzyma również voucher na wykorzystanie sal spotkań AIP Business Link w wymiarze 2h do wykorzystania przez miesiąc. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą wizytówek, bowiem szczęśliwcy spośród gości również nie wyjdą ze spotkania z pustymi rękami – planowana jest loteria wizytówkowa.

źródło: informacja prasowa