Zmiany w strukturze holdingu Wirtualnej Polski

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Zmiany w strukturze holdingu Wirtualnej Polski

Udostępnij:

Nowym prezesem Nocowanie.pl, największego serwisu z ofertami obiektów turystycznych w Polsce, od stycznia 2021 roku zostanie Tomasz Machała. Rafał Warecki objął funkcję prezesa Domodi, platform modowych z ofertą najlepszych sklepów odzieżowych. Z kolei kierowanie częścią wnętrzarską spółki, czyli serwisem Homebook przejął Aleksander Kusz, prezes spółek Totalmoney i Extradom.

Nocowanie.pl agreguje ponad 50 tysięcy ofert turystycznych w Polsce. Serwis działa od 2005 roku, w 2016 większościowy pakiet udziałów kupiła Wirtualna Polska Holding S.A. Kamil Ruciński, założyciel i dotychczasowy prezes Nocowanie.pl, zgodnie z wcześniej przyjętym planem z końcem roku przejdzie do Rady Nadzorczej spółki. Funkcję prezesa obejmie Tomasz Machała, dotychczasowy szef serwisu WP Pilot.

–  Bardzo dziękuję Kamilowi Rucińskiemu za konsekwentne budowanie pozycji lidera w obszarze turystyki krajowej. Swoją wiedzą i doświadczeniem dalej będzie wspierał spółkę z pozycji członka jej Rady Nadzorczej. Od początku 2021 roku stery trafiają w ręce Tomasza Machały, który w ciągu ostatnich miesięcy wykonał imponującą pracę w usłudze WP Pilot, istotnie podnosząc przychody i liczbę użytkowników. Energia i kreatywność Tomasza pozwolą nam kontynuować dynamiczny rozwój Nocowanie.pl – mówi Jacek Świderski, prezes zarządu Wirtualna Polska Holding S.A.

Rafał Warecki, dotychczasowy dyrektor Publishing Product w Wirtualna Polska Media awansował na stanowisko prezesa Domodi, modowych platform e-commerce Domodi i Allani. Jednocześnie zarządzanie wnętrzarskim serwisem Homebook przejmuje Aleksander Kusz, prezes spółek Totalmoney i Extradom, należących do Wirtualnej Polski.

–  Potrzebowaliśmy rozdzielenia zarządzania obszarem modowym od wnętrzarskiego, tak aby  Domodi i Allani oraz Homebook miały w pełni dedykowane zespoły i liderów. Aleksander Kusz od lat osiąga ponadprzeciętne wyniki, zarówno biznesowe, jak i te dotyczące zaangażowania pracowników. Rafał Warecki w swojej pracy wielokrotnie udowodnił, że doskonale czuje się zarówno w obszarze mediów, jak i e-commerce. Dziękuję Adamowi Plonie za 7 lat pracy w holdingu WP, a w szczególności za ostatnie 3 lata pracy dla Domodi , będę kibicował dalszemu rozwojowi jego kariery – dodaje Jacek Świderski.

Obowiązki Rafała Wareckiego w obszarze mediów zostają rozdzielone w ramach Zespołu Zarządzającego WPM.

Tomasz Machała pracuje w Wirtualnej Polsce od 2016 roku. Pełnił stanowiska redaktora naczelnego i wiceprezesa spółki odpowiedzialnego za rozwój produktu wydawniczego i wideo. W lutym 2020 został prezesem spółki Netwizor rozwijającej w WP platformę telewizyjną WP Pilot. Przeprowadził udaną transformację WP Pilota z serwisu AVOD w SVOD.

Aleksander Kusz w 2011 roku objął stanowisko prezesa Money.pl. W 2014 roku był odpowiedzialny za wprowadzenie serwisu w struktury Wirtualnej Polski. W ramach holdingu budował finansowy e-commerce, poprzez akwizycję Totalmoney i Finansowysupermarket. Przeprowadził transformację Totalmoney z modelu B2B do B2C. Wdrożył strategię user first, tworząc z tego serwisu lidera w finansowym e-commerce. Od lutego 2020 rokupełni też funkcję prezesa Extradom, największego agregatora gotowych projektów domów w Polsce.

Rafał Warecki z Wirtualną Polską jest związany od 2015 roku. Zarządzał rozwojem produktów w kategoriach Motoryzacja, Technologie i Biznes. Koordynował przejęcie i włączenie do struktur holdingowych spółek Dobrepogramy w 2018 roku oraz Autocentrum w 2019 roku, stając na ich czele jako prezes zarządu. Od marca 2020 roku odpowiadał za strategię, rozwój i bieżące wyniki wszystkich produktów wydawniczych Wirtualnej Polski Media jako dyrektor Publishing Product.

Wirtualna Polska to holding technologiczny, prowadzi działalność mediową, reklamową oraz e-commerce. Jest właścicielem Strony Głównej WP, posiada również specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak money.pl, WP SportoweFakty czy autocentrum.pl. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki (m.in. wakacje.pl, nocowanie.pl, eholiday.pl), mody (domodi.pl, allani.pl), wyposażenia wnętrz (homebook.pl) i projektowania domów (extradom.pl), usług finansowych (totalmoney.pl) oraz motoryzacji (superauto.pl). Zgodnie z badaniem Gemius/PBI, w październiku 2020 roku z produktów internetowych WP korzystało 21,8 mln Polaków.