Zmiany w zarządzie Nestmedic

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Zmiany w zarządzie Nestmedic

Udostępnij:

Firma telemedyczna Nestmedic poinformowała o zmianach personalnych w zarządzie spółki. Dr. n. med. Partycja Wizińska-Socha ustępuje z funkcji prezesa zarządu i pozostaje członkiem zarządu. Jej miejsce zajmie Jacek Gnich. Poza tym Konrad Kowalczuk zrezygnowała z pozycji członka zarządu.
Jacek Gnich ma doświadczenie w komercjalizowaniu innowacyjnych rozwiązań. Od 2017 roku jest prezesem zarządu w Scanderia Venture oraz w Infoscan. W tej ostatniej firmie był odpowiedzialny za ekspansję na rynku polskim oraz zagranicznym oraz za pozyskanie inwestorów. Na swoim koncie ma również stanowisko dyrektora finansowego w Kino Polska TV oraz członka Rady Nadzorczej Kansas Semiconductor LLC z USA. Jest autorem poradnika dla MSP „ Komentarz do Ustawy o Rachunkowości” który wydał PARP.

– Widzę bardzo duży potencjał systemu Pregnabit, zarówno w Polsce i na rynkach międzynarodowych. Mocno wierzę w ten produkt i bardzo się cieszę, że będę mógł rozwijać go wraz z zespołem wybitnych specjalistów, którzy do tej pory nad nim pracowali. Mam nadzieję, że moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe i wiedza w zakresie komercjalizacji produktów przyniesie wymierne korzyści dla spółki Nestmedic. Jednym z moich pierwszych zadań na stanowisku prezesa będzie przygotowania aktualizacji planu działań zarówno w zakresie sprzedaży urządzenia jak i rozwoju technologicznego. O szczegółach związanych z nowymi inicjatywami poinformujemy w pierwszym kwartale przyszłego roku  – komentuje dla mycompanypolska.pl Jacek Gnich, prezes zarządu Nestmedic.

Dr. n. med. Partycja Wizińską-Sochę jest współzałożycielką firmy Nestmedic. To ona stworzyła  system Pregnabit. Ukończyła ona Politechnikę Wrocławską i jest biotechnologiem farmaceutycznym.

– Po zmianach w zarządzie skupię się w dużej mierze na pracy związanych z medyczną stroną urządzenia i dalszym rozwojem systemu. Jestem przekonana, że nowy skład Zarządu w efektywny sposób doprowadzi do przyspieszenia prac w zakresie komercjalizacji systemu Pregnabit i doprowadzi do zwiększenia potencjału technologicznego spółki – dodaje Partycja Wizińska-Socha – członek zarządu Nestmedic.

Nestmedic

W lipcu tego roku informowaliśmy, że Nestmedic prowadzi szerokie działania związane z ekspansją na rynki zagraniczne. Finalizowane jest uruchomienie systemu Pregnabit w największym szpitalu w Finlandii – Helsinki University Hospital. Dobiegają końca pilotaże w Nigerii, Bułgarii (zapewne chodziło o pilotaż w szpitalu Maichin Dom) oraz Litwie. Równolegle Spółka prowadzi komunikację z partnerami z około 15 rynków zagranicznych (min. USA, Australii, Bułgarii, Włoch, Irlandii, Portugalii). Zgodnie z przyjętą strategią otwarcie rozmów na wielu rynkach wpływa pozytywnie na dywersyfikację ryzyka przesunięcia czasowego wejścia na poszczególne rynki.

Wtedy też firma podpisała umowę inwestycyjną z Deutsche Balaton Aktiengesellschaft, niemieckim funduszem inwestycyjnym, dotyczącą inwestycji w kwocie łącznej do ok. 8,6 mln zł. – Pozyskanie inwestora zagranicznego stanowi niezwykle ważny moment dla naszej spółki. Dzięki tej inwestycji będziemy mogli mocniej skoncentrować się na wykorzystaniu międzynarodowego potencjału systemu Pregnabit. Chcemy jeszcze bardziej skupić się na najbardziej perspektywicznych rynkach, w szczególności USA, wykorzystując już zdobytą wiedzę i doświadczenie – komentowała wtedy Patrycja Wizińska-Socha, Prezes Nestmedic S.A.

Firma informując o zmianach personalnych w zarządzie, zapowiedziała również, że ma w planach skupić się teraz na opracowywaniu nowej strategii rozwoju i komercjalizacji rozwiązania. Być może ekspansja spółki nabierze teraz wiatru w żagle, w końcu jej preserem został specjalista od komercjalizacji innowacyjnych rozwiązań.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem