Zmień świat energii! Rusza konkurs KICkoff.

Dodane: 07.09.2015

Adam Sawicki

Udostępnij:

Rusza konkurs KICkoff dedykowany twórcom projektów skupiających się na energii zrównoważonej. Uczestnicy powalczą o udział w programie akceleracyjnym KIC InnoEnergy Highway®. Zapisy przyjmowane są do 30 września.

Rusza KICkoff. Tu liczy się innowacja i zrównoważona energia

Droga, jaką muszą przejść przedsiębiorcy, żeby zdobyć kapitał i wystartować z projektem wcale nie musi być długa i kręta. Bo też nie wszystkie drzwi funduszy inwestycyjnych, akceleratorów i aniołów biznesu są szczelnie zamknięte na klucz. Z pewnością drzwi KIC InnoEnergy, europejskiej instytucji wspierającej innowacje i edukacje z zakresu energii, pozostają szeroko otwarte.

Europejska instytucja zajmująca się promowaniem przedsiębiorczości organizuje konkurs KICkoff, którego celem jest wyłonienie obiecujących projektów z Europy Środkowej i Wschodniej, które zajmują się energią zrównoważoną. Zwycięzca wydarzenia weźmie udział w programie akceleracyjnym KIC InnoEnergy Highway®, który pomoże początkującemu przedsiębiorcy rozwinąć pomysł w rentowny biznes. Ponadto otrzyma wsparcie finansowe. 

Zgłoś się do 30 września i zgarnij nagrodę główną

Jeśli więc jesteś studentem, naukowcem, startupowcem czy nieco bardziej doświadczonym biznesmanem, który rozwija projekt z zakresu zrównoważonej energii, zgłoś się do 30 września za pomocą tego formularza kontaktowego i zawalcz o nagrodę główną. Organizatorzy konkursu wezmą wówczas pod lupę wszystkie nadesłane projekty i ocenią ich potencjał pod kątem biznesowym i innowacyjności.

Najbardziej obiecujące startupy zakwalifikują się do drugiego etapu, a ich twórcy zostaną zaproszeni do jednego z czterech miast: Gdańska, Poznania, Warszawy albo Krakowa. Tam półfinaliści wezmą udział w specjalnych warsztatach, a spośród nich jury wybierze ścisłych finalistów. Konkurs zostanie rozstrzygnięty na gali finałowej, która odbędzie się w Krakowie. Ostatnim zadaniem trójki wcześniej wyłonionych pomysłodawców projektów, będzie zaprezentowanie przed organizatorami, umiejętności nabytych podczas warsztatów.

Na podium nie ma przegranych

Wszyscy finaliści mają szansę na udział w programie akceleracyjnym KIC InnoEnergy Highway®, gdzie do wzięcia jest nawet 150 tysięcy euro na rozwój projektu. Ponadto nagroda główna w konkursie to – 10 tysięcy euro w gotówce. Srebrnemu medaliście przypadnie nagroda w wysokości 5 tysięcy euro, natomiast osoba, która zajmie trzecie miejsce zgarnie 3 tysiące euro. Jest więc o co walczyć. Podejmiesz rękawicę?

Artykuł sponsorowany

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem