Znajdź lepszą pracę, bliżej niż myślisz. Poznaj polski startup JustJoin.IT

Dodane: 14.02.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Ten trójmiejski startup zamierza być realną alternatywą dla każdego programisty, który rozgląda się za nowym wyzwaniem, a także chce mieć szybki i łatwy dostęp do najlepszych ofert pracy. 5 lutego światło dzienne ujrzał justjoin.it.

Choć 60% rekrutacji w IT opiera się o rekomendacje, to na polskim rynku powstało kilka interesujących stron branżowych z ogłoszeniami o pracę. Zawierają one informacje o wykorzystywanych technologiach, zdjęcia z biura, czasami także wideo. To wszystko jest ciekawe i dostarcza konkretną wartość. Jednak programistom i tak nie chce szukać, gdyż nadal jest to nieco zawiłe. Ten właśnie problem postanowił rozwiązać startup JustJoin.IT.

Czy można zatem nieco łatwiej?

Z JustJoin.IT możesz znaleźć lepszą pracę, bliżej niż myślisz, a do tego w wygodny sposób – upraszczając wyszukiwanie do minimum: wystarczą do tego zaledwie dwa kliknięcia. Ponadto, umieszczenie wszystkich ogłoszeń na mapie sprawia, że od razu widzisz, która praca jest blisko domu, co też jest istotne. W 5 sekund masz pełny obraz.

Za startupem stoi dwóch przyjaciół, którzy znają się już od 20 lat – Piotr Nowosielski i Tomasz Gański. Pierwszy z nich posiada doświadczenie w biznesie, drugi natomiast jest programistą z 7 letnim stażem. Podział obowiązków w zespole jest zatem dość jasny.

Na początek startup zebrał oferty pracy z ponad 100 wyróżniających się software house’ów z całej Polski. Wszystkie umieszczone są na jednej mapie z konkretnymi adresami, pod którymi się znajdują oraz z główną technologią w formie intuicyjnej pinezki. Co więcej, zdecydowana większość z nich posiada wynagrodzenie, co także zaczyna być standardem w tej branży.

Pierwsza taka mapa rynku pracy w IT

– Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo wymagający są w dzisiejszych czasach programiści. Dlatego stawiamy na jakość i zamierzamy skupiać na portalu wyłącznie najlepsze software house i startupy. Przez mapę rynku pracy rozumiem umieszczenie wszystkich ogłoszeń na jednej mapie z dokładnymi ich adresami, a takiego rozwiązania w naszym kraju w branży IT jeszcze nie było. To jest unikalna funkcjonalność, która daje też pewne korzyści. To właśnie sprawia, że dostajesz bardzo jasny obraz rynku. Może okazać się, że lepsza praca czeka na Ciebie tuż za rogiem, dosłownie ulicę dalej – tłumaczy Piotr Nowosielski, CEO JustJoin.IT.

Należy podkreślić, iż jest to dopiero MVP, minimalna wersja strony, aby jak najszybciej zebrać feedback i wyjść na rynek. Aktualnie trwają wytężone prace nad wersją mobilną, czy też możliwością umieszczania znacznie bardziej technicznych ofert pracy. Ponadto w niedalekiej przyszłości pojawią się tam profile firm, dzięki czemu będzie można pokazać je od środka.

Póki co wszystkie ogłoszenia są darmowe, ponieważ twórcom zależy, aby w pierwszej kolejności skupić w jednym miejscu najlepsze firmy z branży. Startup www.justjoin.it ukazał się programistom ledwie przed tygodniem, a już nawiązał współpracę z wieloma renomowanymi markami, takimi jak: SentiOne, UXPin, Brainly czy GetResponse.