Znajdźcie problem, który naprawdę ma znaczenie – Paul Cheek w ogniu pytań na spotkaniu w Warszawie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Znajdźcie problem, który naprawdę ma znaczenie – Paul Cheek w ogniu pytań na spotkaniu w Warszawie

Udostępnij:

Studenci, przedsiębiorcy i pracownicy korporacji skorzystali z wyjątkowej okazji i wzięli udział w spotkaniu z jednym z najbardziej uznanych światowych autorytetów w dziedzinie przedsiębiorczości opartej na innowacjach. Starszy wykładowca MIT Paul Cheek pojawił się w Warszawie, by opowiedzieć o najskuteczniejszych metodach na rozwój startupów i odpowiedzieć na pytanie, jak robić to w Polsce.

Pomysł od realizacji dzieli zazwyczaj daleka droga. W biznesie przeszkodami są często brak doświadczenia lub brak zrozumienia pomiędzy innowatorami a korporacjami, które z innowacji chcą korzystać, ale nie zawsze chcą i potrafią odpowiednio wspierać ich twórców. Oba światy stara się łączyć Paul Cheek, który doradza tysiącom przedsiębiorców na całym świecie, od małych startupów po organizacje z listy Fortune 500. W 2021 roku znalazł się w prestiżowym zestawieniu Forbes 30 under 30, skupiającym najbardziej wpływowe młode osoby w świecie biznesu.

Paul Cheek w Warszawie. Spotkanie otwarte z uznanym ekspertem z MIT

Cheek to starszy wykładowca w szkole biznesu przy Massachusetts Institute of Technology, uznawanej za najlepszą uczelnię techniczną na świecie. Pełni też funkcję dyrektora wykonawczego w Martin Trust Center for MIT Entrepreneurship, gdzie odpowiada za strategię, wizję i plany operacyjne, a także nadzór nad flagowymi projektami wspierającymi przedsiębiorczość. Jest także autorem książek, a 13 czerwca pojawił się w Polsce, by promować najnowszą z nich, zatytułowaną “Disciplined Entrepreneurship: Startup Tactics” (ang. zdyscyplinowana przedsiębiorczość: taktyki startupowe).

– Paul Cheek to jedna z najbardziej inspirujących osób w społeczności startupowej. Spotkanie z nim to niezwykła okazja dla wszystkich, którzy myślą o założeniu biznesu lub rozwijaniu go w dynamicznie zmieniającym się świecie – mówi Łukasz Owczarek, Head of Growth StartSmart CEE, związanej z MIT organizacji wspierającej start-upy, na której zaproszenie Cheek przyjechał do Polski. W WeWork przy ul. Kruczej w Warszawie kilkadziesiąt osób skorzystało z wyjątkowej okazji, by spotkać osobiście i porozmawiać z guru startupowców z całego świata.

Paul Cheek w Warszawie: nie myśl o konkurencji, tylko o kliencie

Cheek rozpoczął spotkanie od podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z łączenia teorii z praktyką biznesową. Trzy – jego zdaniem najważniejsze – zasady, którymi powinien kierować się przedsiębiorca, to: używać wszystkich dostępnych narzędzi, by rozwijać biznes. rozwijać zestaw umiejętności przydatnych przedsiębiorcy, a przede wszystkim – działać.

– Zamiast skupiać się na konkurencji, skup się na rozwiązywaniu problemów swoich klientów Znajdź problem, który naprawdę ma znaczenie, a przez następne 7 czy 10 lat będziesz wstawać przed budzikiem – radził Cheek uczestnikom spotkania w Warszawie.

Po panelu z pytaniami otwartymi przewidziano czas na podpisywanie książki, a całość zakończyło przyjęcie, podczas którego uczestnicy rozmawiali indywidualnie z gościem, ale też oddawali się networkingowi nawiązując znajomości, które mogą zaprocentować w karierze biznesowej.

– Jestem przekonana, że to spotkanie zainspiruje nie tylko młodych, ale też doświadczonych przedsiębiorców, jak rozwijać, wspierać i wdrażać innowacje. Model współpracy między korporacjami i start-upami, który tak świetnie funkcjonuje w Bostonie, może z powodzeniem funkcjonować również tutaj – przekonywała moderatorka dyskusji i jedna z założycielek StartSmart CEE, Bogusława Cimoszko-Skowronski.

Partnerami wydarzenia byli WeWork, Emerging Founders, Polish Ukrainian Startup Bridge, StartupGrind, Startup Wroclaw, Uhub, Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet SWPS, a partnerami medialnymi portale MamStartup.pl oraz MyCompany Polska.

Czytaj także: