Znamy 10 finalistów konkursu Proptech Festival

znamy 10 finalistow konkursu proptech festival
Udostępnij:
ProperGate, ShareSpace i Ada – to zwycięzcy konkursu Proptech Festival 2018, wydarzenia towarzyszącego Property Forum 2018.

Proptech Festival to wydarzenie towarzyszące Property Forum 2018, skierowane do twórców innowacyjnych rozwiązań dla nieruchomości. Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej kreatywnych i zaawansowanych technologii w obiektach komercyjnych, takich jak: biurowce, hotele, centra handlowe, sklepy, magazyny i budynki użyteczności publicznej.

Jury oraz czytelnicy portali PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl wybrali 10 najciekawszych projektów, które można wykorzystać na rynku nieruchomości. Zwycięzców ogłoszono w trakcie Gali Prime Property Prize 2018, wieńczącej pierwszy dzień Property Forum.

W ścisłym gronie finalistów znaleźli się: Ada, bot-asystent sklepowy, Connected by Skanska, GetAnna, Indoorway, Parkanizer Share, Pragmasoft, ProperGate, ShareSpace oraz Whirla Smart Office.

Z kolei nagrody główne otrzymali:

ProperGate, czyli oprogramowanie B2B w modelu SaaS, które automatyzuje zarządzanie logistyką dostaw na budowie, optymalizując czas i budżet projektu. Dzięki platformie generalny podwykonawca zyskuje możliwość osiągania licznych mikrooszczędności w codziennych działaniach osób zaangażowanych w dostawy materiałów. Zapewnienie większej kontroli nad dostawami i rozładunkiem, poprzez optymalizację procesu rezerwacji zasobów, wpływa znacząco na wyższą terminowość realizacji harmonogramu. Ma to także znaczący wpływ na redukcję CO2, zwiększenie świadomości wpływu budowy na środowisko, a tym samym ułatwia uzyskanie certyfikatów BREEAM czy LEED poprzez monitoring emisyjności pojazdów dostarczających materiałów. Przyczynia się również do redukcji korków spowodowanych przez auta oczekujące na wjazd na budowę.

ShareSpace, czyli platforma internetowa, która w pełni przenosi cały proces wynajmu wspólnych przestrzeni biurowych w sferę online. Dostarcza najemcom i wynajmującym rozwiązania technologiczne pozwalające skrócić proces wynajmu o ponad 80%. Dzięki tej usłudze operator odciąża swój zespół od długotrwałych negocjacji, a także oszczędza czas i pieniądze. Natomiast najemca jest w stanie znaleźć odpowiednią dla siebie przestrzeń i zawrzeć transakcję w ciągu kilkunastu minut.

Ada czyli wirtualna asystentka na rynku nieruchomości, które pomoże łatwiej wystawiać ogłoszenia, szybciej selekcjonować kandydatów oraz pozyskiwać nowe, dochodowe mieszkania. Dostarcza nowy standard dla wynajmu. Optymalizuje poświęcony czas przez agentów, zarządców i deweloperów w początkowym etapie najmu. Komunikuje się z użytkownikami całą dobę, wzbogaca każde dodane ogłoszenie o Open Data na temat miast, dzięki temu możemy się dowiedzieć, czy w pobliżu znajdziemy dobrą szkołę dla dzieci, czy park dla pupila, promuje ogłoszenia w określonej grupie docelowej, analizuje, jak rozkładają się ceny popytu i podaży dla podobnych mieszkań, przeprowadza pierwszy wywiad z najemcami i umawia spotkania na oglądanie nieruchomości – wszystko to dzieje się automatycznie bez pomocy człowieka.

Oprócz prestiżowego tytułu, laureaci Proptech Festival 2018 otrzymali voucher na przestrzeń coworkingową na okres 6 miesięcy w Business Link, coaching organizowany przez Proptech Poland, zagwarantowany udział w European Startup Days 2019 oraz promocję medialną w mediach Grupy PTWP (Propertynews.pl, Propertydesign.pl, Housemarket.pl).