Znamy 18 startupów zakwalifikowanych do 5. edycji programu akceleracji MIT Enterprise Forum Poland

znamy 18 startupow zakwalifikowanych do 5 edycji programu akceleracji mit enterprise forum poland
Udostępnij:
Do 5. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland zakwalifikowało się 18 młodych firm, wśród których znaleźli się m.in. twórcy innowacyjnego systemu umożliwiającego odzyskiwanie energii przez autobusy miejskie i aplikacji dedykowanej właścicielom winnic.

Już po raz drugi, dzięki współpracy nawiązanej z CVC Capital Partners, młodzi przedsiębiorcy, którzy zakwalifikowali się do programu MIT Enterprise Forum Poland, zawalczą o 100 000 złotych na rozwój biznesu w konkursie CVC Young Innovator Awards. Organizatorzy chcą wyróżnić rozwiązania, które poza wysokim potencjałem technologicznym, cechują się wysoką użytecznością społeczną.

Lista startupów zakwalifikowanych do 5. edycji programu:

3D Motion Controls: Rozwiązania ułatwiające komunikację pomiędzy człowiekiem a maszyną, w tym m.in. kontroler poprawiający wydajność oraz wygodę pracy w środowiskach CAD/CAM oraz środowiskach do projektowania obiektów trójwymiarowych.

Babydoc24.com: Wykorzystanie symptom-checkera zbudowanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji do poprawy dostępności pediatrycznej opieki medycznej. Rozwiązanie pozwala rodzicom uzyskać wstępną diagnozę na podstawie objawów chorobowych dziecka.

Bioavlee: Technologia automatyzacji procesu identyfikacji mikroorganizmów, m.in. w przemyśle kosmetycznym. Firma dzięki autorskim patentom redefiniuje sposób identyfikacji mikroorganizmów i sprawia, że praca w laboratoriach staje się dokładniejsza, szybsza, tańsza i prostsza.

Bioceltix: Wykorzystanie właściwości immunomodulacyjnych komórek macierzystych w celu rozwiązywania typowych problemów autoimmunologicznych w leczeniu zwierząt. Firma tworzy leki biologiczne stanowiące korzystną alternatywę dla tradycyjnej farmakologii.

BIOTTS: Innowacyjny nośnik substancji leczniczych, który umożliwia obniżenie dawki terapeutycznej leku, przy zachowaniu jego pierwotnego działania i jednoczesnym osłabieniu działań niepożądanych. Technologia pozwala na dziesięciokrotnie większą biodostępność leku.

Boomerun: Technologia dedykowana firmom ubezpieczeniowym, mająca na celu rozwiązanie problemu braku narzędzi optymalizacji modeli aktuarialnych w oparciu o dane rzeczywiste, w szczególności w zakresie zachowań zdrowotnych klientów.

Byotta: System chłodzenia baterii aut elektrycznych pozwalający na szybsze ładowanie i przedłużenie ich żywotności. Technologia oparta o wykorzystanie nowatorskiej geometrii wymienników ciepła oraz materiałów kompozytowych.

EBnavi: Zintegrowane narzędzie typu SaaS służące do pomiaru, rozwoju i zarządzania marką pracodawcy. Naukowo opracowany algorytm redukuje czas i koszty przygotowania strategii employer branding i pomaga zyskać przewagę konkurencyjną w tym obszarze.

Mapple: Oprogramowanie do inteligencji lokalizacyjnej. Technologia pomaga miastom i firmom wykorzystać analizę danych do podejmowania strategicznych decyzji w oparciu o unikalny sposób łączenia, ulepszania i analizowania wielu strumieni danych lokalizacyjnych.

NeuroGames Lab: Zautomatyzowana platforma w modelu SaaS oparta o naukowo zwalidowane, autorskie gry rekrutacyjne. Technologia łączy odkrycia neuronauki, grywalizacji i psychologii, sprawiając, że proces rekrutacji jest bardziej przyjazny i odporny na manipulacje.

Photon Robot Entertainment: Inspirujący, prosty i wytrzymały robot, który zachęca dzieci do kreatywnego myślenia. Rozwiązanie stworzone jako odpowiedź na problem niewydajnego używania technologii wśród dzieci i technologicznego wykluczenia.

Saps Enterprise: Opatentowany, w 100% bezpieczny oraz nieingerujący w środowisko naturalne system zabezpieczający przewody i światłowody przed przegryzieniem przez zwierzęta.

Smabbler: Ogólna sztuczna inteligencja (OSI) z językowymi zdolnościami poznawczymi do zaawansowanej automatyzacji procesów z danymi tekstowymi. System uczy się szybciej bez intensywnego trenowania i dużych zestawów danych, pracuje z bardziej złożonymi zadaniami oraz osiąga większą dokładność niż obecnie używane technologie językowe.

Thorium Space: Sprzęt satelitarny, który będzie służył do wysyłania na orbitę innowacyjnych anten operujących na niewykorzystywanym dotychczas paśmie szybkiej komunikacji.

VERS Produkcja: Zaawansowany system rekuperacyjny umożliwiający odzyskiwanie energii z procesu tzw. hamowania silnikiem w autobusach miejskich. Zasada działania opiera się wykorzystaniu alternatorów do produkcji energii, która następnie wykorzystywana jest do zasilania urządzeń elektrycznych na pokładzie pojazdu.

VINUM 4.0: Aplikacja mobilna monitorująca warunki panujące w winnicy za pomocą danych satelitarnych i sensorów w celu precyzyjnej uprawy winorośli. Technologia przyczynia się zwiększenia plonu, redukcji kosztów związanych z nawożeniem i nawadnianiem oraz optymalizacji procesu zarządzania.

VisionQb by TechOcean: System, który przy użyciu wizji maszynowej pozwala na szybkie wdrożenie kontroli jakości na linii produkcyjnej.

Weekly.pl: Mobilna aplikacja rozwiązująca codzienne problemy z komunikacją w dużych organizacjach, zwłaszcza w zespołach sprzedażowych, udostępniając środowisko dla szkoleń, testowania wiedzy i zbierania informacji zwrotnej.

MIT Enterprise Forum Poland to jeden z największych w Polsce programów akceleracyjnych stanowiący część globalnej sieci MIT Enterprise Forum. Program, realizowany oparciu o know-how MIT w Bostonie, zapewnia polskim startupom naukowo-technologicznym na wczesnym etapie rozwoju wsparcie w zakresie rozwoju ich modelu biznesowego. MIT Enterprise Forum Poland umożliwia też rozwijanie pomysłów dzięki współpracy z największymi polskimi i międzynarodowymi firmami. Operatorem programu jest Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej.