Znamy akceleratory wybrane przez PARP, które w styczniu 2019 r. rozpoczną realizację 18-miesięcznych programów wsparcia startupów

Dodane: 12.12.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Programy akceleracyjne realizowane we współpracy z biznesem, to najnowsza odsłona wsparcia rozwoju startupów. Wybrane przez PARP akceleratory wezmą niebawem pod skrzydła najlepiej rokujące startupy, które mogą zaoferować rozwiązania odpowiadające na potrzeby korporacji.

Oto lista wybranych akceleratorów wraz z całkowitym kosztem projektów:

 • Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej (Program akceleracji MIT Enterprise Forum Poland) – ponad 17 milionów.
 • FundimngBox Akccelerator Sp. z o.o. (IMPACT_Poland (2.0)) – blisko 16 milionów.
 • Blue Dot Solutions Sp. z o.o. (Space3ac Scale Up II) – ponad 16 milionów.
 • DGA S.A. (Akcelerator Innowacji Przemysłowych INDUSTRYLAB II) – ponad 16 milionów.
 • Accelpoint Sp. z o.o. (Accelpoint ScaleUp – technologiczny Akcelerator łączący innowacyjne rozwiązania z Odbiorcami technologii) – blisko 15 milionów.
 • Fundacja Polska Przedsiębiorcza (Program akceleracji i komercjalizacji rozwiązań startupów przy udziale odbiorców technologii) – ponad 14 milionów.
 • HugeTECH Sp. z o.o. (Akcelerator IDEA Global) – ponad 13 milionów.
 • Krakowski Park technologiczny Sp. z o.o. (KPT ScaleUp) – blisko 12 milionów.
 • Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna (Startup Spark 2.0) – blisko 15 milionów.

 • Brinc Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce (Indywidualny program akceleracyjny Brinc dedykowany startupom sektora hardware, IloT, Al) – ponad 17 milionów.
 • Planowane ścieżki branżowej akceleracji są otwarte na szerokie spektrum rozwiązań z takich obszarów jak m.in. Industrial IOT / AR, Biogospodarka, Fintech, AI, Smart City, Cyberbezpieczeństwo czy Technologie kosmiczne. Rozwój produktów startupów przy współpracy średnich i dużych przedsiębiorstw uzyska ściśle rynkowy charakter, dając szanse na stworzenie rozwiązań o międzynarodowym potencjalne sprzedażowym. Dzięki współpracy ze średnimi i dużymi firmami startupy otrzymają dostęp do unikalnej wiedzy (smart money), która pomoże w biznesowym wykorzystaniu ich rozwiązań i umożliwi zwiększenie skali działalności.

  Pilotażem testującym założenia tego typu programu był ScaleUp, pierwszy konkurs w ramach rządowego programu Start In Poland. W ramach pilotażu zakończonego w 2018 r. w 10 programach akceleracyjnych wsparcie uzyskało ponad 250 startupów, a w efekcie około 190 rozwiązań opracowanych przez młode firmy miało szansę na wdrożenie w dużych przedsiębiorstwach. „Programy akceleracyjne” stanowią kontynuację pilotażu na znacznie większą skalę.

  Wybrane przez PARP akceleratory już w styczniu 2019 r. rozpoczną realizację 18-miesięcznych programów wsparcia startupów, oferując im 3-6 miesięczne indywidualne programy, usługi doradcze i mentorskie o wartości do 50 000,00 zł oraz granty o wartości do 200 000,00 zł.

  MIT EF Poland na pierwszym miejscu

  Program akceleracji realizowany przez Fundacje Przedsiębiorczości Technologicznej w partnerstwie z PZU i innymi partnerami biznesowymi, zajął pierwsze miejsce zdobywając maksymalną liczbę punktów wśród programów akceleracji startupów z całej Polski, ubiegających się o grant w ramach programu PARP.

  Celem stworzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości programu jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji.

  Już na początku roku, we współpracy z dojrzałymi przedsiębiorstwami, ruszy rekrutacja do dziesięciu programów akceleracyjnych.

  W ramach programu MIT Enterprise Forum Poland – w którym udział weźmie PZU – odbędą się cztery rundy prac. Ich efektem ma być stworzenie i wdrożenie innowacyjnych produktów i usług, które będą odpowiedzią na rozpoznane w toku pracy potrzeby dużych przedsiębiorstw – w tym PZU. W ramach programu startupy będą mogły uzyskać dofinansowanie w wysokości do maksymalnie 250 tys. PLN. Łączny budżet programu wynosi ponad 15 mln PLN.

  Udział PZU w przedsięwzięciu będzie kontynuacją dotychczasowego zaangażowania jako partnera MIT Enterprise Forum Poland. Mentorzy po stronie PZU (m.in. Roman Pałac – prezes zarządu PZU Życie) podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą biznesową.

  Współpraca ze startupami staje się coraz istotniejsza, ponieważ branża ubezpieczeniowa stoi u progu gruntownych przemian i związanych z nimi wyzwań. Polski sektor ubezpieczeń potrzebuje innowacji i kładzie na nie coraz większy nacisk. PZU od dawna stawia na efektywną współpracę ze startupami oferując wiedzę, infrastrukturę, doświadczenie i wsparcie w przekształcaniu projektów w rozwiązania biznesowe.

  Trzy kluczowe obszary poszukiwania innowacji w Grupie PZU to lepsze wykorzystanie dużych zbiorów danych dzięki zaawansowanej analityce i technologii big data, cyfryzacja oraz nowe interakcje z klientami.

  Wśród wybranych akceleratorów również Krakowski Park Technologiczny

  – Akcelerator jest perłą w koronie narzędzi wsparcia Krakowskiego Parku Technologicznego. Cieszymy się, że dzięki PARP będziemy w stanie wykorzystać zdobyte w pilotażu doświadczenie i przyspieszyć rozwój kolejnych 40 startupów. Ten program jest w 100% zgodny z motto KPT: POMAGAMY FIRMOM ROZWIJAĆ SIĘ SZYBCIEJ – mówi Wojciech Przybylski, prezes zarządu KPT.

  W styczniu KPT opublikuje wszystkie szczegóły programu, w tym nazwy odbiorców technologii, dla których będzie szukać innowacji. Już dziś do udziału w 6-miesięcznych programach wsparcia zapraszamy młode firmy posiadające rozwiązania dla przemysłu – mówi Przybylski. Każda młoda spółka może liczyć na usługi doradcze i mentorskie o wartości do 50 tys. zł, a także na grant w wysokości do 200 tys. zł. Taka kwota wystarczy m.in. na przetestowanie produktu i dopasowanie go do potrzeb odbiorców. Dzięki współpracy akceleratora z cenionymi, dużymi firmami, twórcy innowacji uzyskają szansę na referencyjne wdrożenie swoich rozwiązań i rozwój produktu w oparciu o pracę z klientem a nie tylko warsztaty.
   
  Przypomnijmy, że Krakowski Park Technologiczny zrealizował do tej pory dwie rundy programu akceleracyjnego KPT ScaleUp, w którym wzięły udział 23 startupy i 13 dużych firm. Więcej informacji już wkrótce tutaj
  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem