Znamy finalistki VIII edycji konkursu Bizneswoman Roku

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Właśnie zakończył się pierwszy etap konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku. Oznacza to, że wyłonione zostały finalistki w 7 kategoriach. O tym, kto zdobędzie tytuł Bizneswoman Roku 2016, w każdej z kategorii, dowiemy się podczas gali finałowej 9 marca b.r.

fot. materiały prasowe 

W VIII edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku odnotowano rekordową ilość zgłoszeń. ,,Dokonania wielu uczestniczek tegorocznej edycji konkursu zasługują na najwyższe uznanie. W historii konkursu nie było jeszcze tak wysokiego poziomu zgłoszeń. Tym samym konkurencja była ogromna, a wybór finalistek stanowił duże wyzwanie. Paniom, które znalazły się w finale, należą się owacje na stojąco” – komentuje pomysłodawczyni konkursu Olga Kozierowska. 

W tegorocznej edycji konkursu największą konkurencją wyróżniała się kategoria Start-up Roku, gdzie po weryfikacji audytora, firmy PwC, na short liście znalazło się aż 18 zgłoszeń, które walczyły o miejsca w finale. W związku z bardzo wysokim poziomem merytorycznym tych zgłoszeń, organizator i audytor konkursu, podjęli decyzję o wyborze 5 finalistek w tej kategorii. W każdej z pozostałych kategorii: Sukces w Korporacji, Moja Firma do 4 mln obrotów i  powyżej 4 mln obrotów, Pomysł Na Start, Kobieta w Nowych Technologiach oraz Działalność Społeczna wyłoniono po trzy finalistki. 

– Warto wspierać przedsiębiorcze osoby, bez względu na płeć. Moje doświadczenie w biznesie potwierdza, że panie, z którymi mam okazję współpracować, to nierzadko wzorce biznesowej odpowiedzialności, solidności i pomysłowości. Dlatego z przyjemnością wspieramy w tym roku konkurs Bizneswoman Roku, który ma na celu promocję przedsiębiorczości wśród kobiet. Jestem szczególnie dumny z patronatu udzielonego przez DPD Polska kategorii Start-up Roku, która ma stanowić inspirację dla innowacyjnych przedsięwzięć realizowanych właśnie przez kobiety – przekonuje Łukasz Zembowicz, Dyrektora Sprzedaży i Marketingu w DPD Polska i członek Jury tegorocznej edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku.

Jak co roku, jedna z finalistek ma szansę zdobyć dodatkową nagrodę i tytuł Bizneswoman Roku Publiczności. Ten tytuł przyznawany jest finalistce, która zdobędzie największą ilość głosów w głosowaniu online na stronie www.sukcespisanyszminka.pl/glosowanie. Głosowanie rozpocznie się 23 stycznia i będzie trwało do 4 marca b.r. 

Oto lista elitarnego grona finalistek: 

KATEGORIA: SUKCES W KORPORACJI

1. Iwona Georgijew – Partner w Deloitte. Opracowała całościową koncepcję restrukturyzacji podatkowej wiodącej firmy na rynku FMCG. Jednocześnie przygotowała pilotaż pod wdrożenie takich restrukturyzacji w innych krajach europejskich.

2. Dr Ewa Łabno-Falęcka – Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i Relacji Zewnętrznych w Mercedes-Benz Polska. Wprowadziła nową zintegrowaną komunikację marketingową oraz liczne projekty specjalne takie jak ,,Zapnij Dziecko”, czy „She’s Mercedes”.

3. Beata Pawłowska – Dyrektor Zarządzająca Oriflame Poland. Wdrożyła kompleksową strategię „Stop the Drop”, która poprawiła wyniki firmy w wielu obszarach jej działania, a polski oddział Oriflame stał się 7. rynkiem w rankingu światowym przeprowadzonym przez firmę. 

KATEGORIA: MOJA FIRMA przychody poniżej 4 mln złotych

1. Julia Izmałkowa – CEO jedynej w Europie firmy badawczej specjalizującej się w praktycznym wykorzystaniu psychologii kłamstwa, która pozwala na efektywne rozróżnienie rzeczywistości od deklaracji badanych.

2. Zuzanna Sielicka-Kalczyńska i Julia Sielicka-Jastrzębska – twórczynie Szumiącego Misia Whisbear – zabawki, której szum uspokaja noworodki i starsze dzieci.

3. Beata Straszewska – założycielka Stewiarni, firmy specjalizującej się w imporcie zdrowej żywności z całego świata, którą dystrybuuje w sklepach w całej Polsce. 

KATEGORIA: MOJA FIRMA przychody powyżej 4 mln złotych

1. Katarzyna Godlewska – COO spółki Absolvent.pl, która jest liderem rekrutacji studentów i absolwentów w Polsce i od 5 lat z powodzeniem łączy młodych kandydatów z właściwymi pracodawcami.

2. Izabela Wałkowska – Prezes Zarządu rodzinnej firmy Plastwil, która specjalizuje się w produkcji elementów do nawierzchni szybowych oraz w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

3. Magdalena Wrońska – Prezes spółki Orto-Res zajmującej się produkcją oraz sprzedażą wyrobów medycznych, rehabilitacyjnych oraz ortopedycznych. 

KATEGORIA: START-UP ROKU

1. Urszula Herman – założycielka telemedycznego start-upu PelviFly, który rozwija usługę rehabilitacji mięśni dna miednicy u kobiet.

2. Magdalena Janczewska – współzałożycielka NanoThea S.A. firmy opracowującej innowacyjną metodę wczesnej diagnostyki nowotworów.

3. Noemi Malska – COO spółki akcyjnej HiProMine, która rozwija technologię produkcji i przetwórstwa owadów w celu dostarczenia gotowych produktów takich jak olej, nawóz ekologiczny.

4. Aleksandra Sękowska i Anna Opłatek – Prezes Zarządu i Managing Partner spółki Proxigroup, która stworzyła innowacyjne platformy oprogramowania na chmurze Microsoft Azure Proxitrak. Jest to rozwiązanie technologiczne dla firm branży logistycznej, magazynowej, linii produkcyjnych i łańcucha dostaw.

5. Agata Stefanek – CEO NanoSanguis S.A. firmy, która opracowuje preparat krwiozastępczy tzw. „sztucznej krwi” oraz poszukuje pokrewnego rozwiązania jakim jest system do długoterminowego przechowywania organów. 

KATEGORIA: POMYSŁ NA START

1. Sara Berent – pomysłodawczyni NEO-Ecology. Dwuletnie badania laboratoryjne pozwoliły jej na na opracowanie mieszanki olejków eterycznych, która jest w stanie zrewolucjonizować łańcuch wartości produkcji roślin i żywności, będąc ekologiczną, tanią i efektywną alternatywą dla toksycznych pestycydów i środków ochrony żywności.

2. Katarzyna Sawko – inicjatorka projektu „Wióry lecą”, który obejmuje warsztaty oraz kursy stolarki i renowacji mebli skierowane do kobiet.

3. Natalia Świrska – pomysłodawczyni personalnej asystentki od najmu zasilanej sztuczną inteligencją (ADA), która umożliwi każdemu znalezienie nowego mieszkania odpowiadającego jego potrzebom. 

KATEGORIA: KOBIETA W NOWYCH TECHNOLOGIACH

1. Bogumiła Matuszewska – założycielka firmy DrOmnibus, start-upu zajmującego się tworzeniem multimedialnych narzędzi wspierających terapię i edukację dzieci ze specjalnymi potrzebami.

2. Lucyna Warda – Prezes Zarządu Public Shell Advisory S.A. i założycielka platformy crowdfundingu udziałowego findfunds.pl.

3. Patrycja Wizińska-Socha i Anna Skony – założycielki firmy Nestmedic, która wprowadza na rynek mobilne i telemedyczne rozwiązanie do badania KTG u kobiet w ciąży. 

KATEGORIA: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

1. Ewa Błaszczyk – Prezes Fundacji „Akogo?”, która prowadzi klinikę „Budzik” i działa na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych oraz ich rodzin.

2. Paula Bruszewska  – Prezes startupu społecznego Social Wolves oraz współtwórczyni platformy internetowej „Zwolnieni  z Teorii”, która zachęca  młodzież  z całej Polski  do stworzenia  własnego projektu społecznego oraz do rozwijania  umiejętności zarządzania, czy przywództwa.

3. Marianna Sitek-Wróblewska – Prezes Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, która wspiera dzieci i młodzież pozbawioną opieki rodzicielskiej w osiąganiu życiowej samorealizacji.