Znamy finalistów drugiej edycji programu Chivas The Venture

Dodane: 16.01.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Po długich obradach, spośród niemal 100 zgłoszeń, jury Chivas The Venture wybrało sześć startupów zaangażowanych społecznie, które staną przed szansą reprezentowania Polski podczas globalnego finału projektu.

Na zdjęciu: Mateusz Kusznierewicz | fot. materiały prasowe

Już 26 stycznia br. w ekskluzywnym wnętrzu  Pin-Up Studio w Warszawie odbędzie się gala finałowa polskiej edycji Chivas The Venture. W trakcie wydarzenia każdy z finalistów zaprezentuje przed jury swój pomysł na biznes, który może zmienić świat na lepsze. Zwycięzca polskiego finału zostanie zakwalifikowany do globalnej edycji programu Chivas The Venture i stanie przed szansą zdobycia dofinansowania wynoszącego aż 1 milion dolarów!

Spośród nadesłanych niemal 100 zgłoszeń jury polskiej edycji Chivas The Venture, w którego składzie znaleźli się: dwukrotny medalista olimpijski i biznesmen Mateusz Kusznierewicz, jedna z najbardziej znanych ekspertek w dziedzinie startupów Agnieszka Oleszczuk-Widawska, Marian Owerko – współzałożyciel spółki Bakalland SA oraz Wiceprezes Zarządu Polskiej Rady Biznesu oraz Phillip Ainsworth – Dyrektor Marketingu, Członek Zarządu Wyborowa Pernod Ricard, wybrali sześć startupów, prezentujących różnorodne pomysły na biznes zaangażowany społecznie, od innowacyjnych rozwiązań mających na celu wczesne wykrywanie zagrożenia depresją po nowatorskie metody wspomagające wydajność plonów zbóż.

– Każdy z członków jury Chivas The Venture ma odmienne doświadczenie biznesowe i inne spojrzenie na rynek startupów w Polsce i na świecie. Dlatego też ocenialiśmy zgłoszenia z innej perspektywy, skupiając się na ich różnych cechach, m.in. wpływie na społeczeństwo, modelu biznesowym czy po prostu – oryginalności. Wybrani przez nas finaliści tegorocznej edycji Chivas The Venture prezentują doskonałe pomysły i wiem, że będziemy mieli nie lada dylemat przy wyborze zwycięzcy. Jestem przekonany, że każdy z nich ma spore szanse na powtórzenie sukcesu MIGAM z ubiegłego roku,  a kto wie, może i na zakwalifikowanie się do finałowej piątki w globalnym finale Chivas The Venture – powiedział Mateusz Kusznierewicz, ambasador tegorocznej edycji Chivas The Venture.

LISTA FINALISTÓW DRUGIEJ EDYCJI CHIVAS THE VENTURE W POLSCE

  • BIN-E – to startup, który opracował prototyp pierwszego na świecie inteligentnego kosza na śmieci, zajmującego się automatycznym rozpoznawaniem i sortowaniem odpadów komunalnych.
  • BLUMIL – przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją innowacyjnych wózków inwalidzkich z napędem elektrycznym, utrzymujących równowagę na dwóch kołach i umożliwiających poruszanie się nawet w trudnym terenie.
  • DEEP DOC – to projekt mający na celu wczesne wykrywanie zaburzeń nastroju w tym depresji i oferowanie profesjonalnej pomocy w postaci spersonalizowanych interwencji online realizowanych przez chatbota oraz w razie konieczności pracę z psychoterapeutą.
  • EXOLIMBS – kompletne rozwiązanie, które znacząco usprawnia proces rehabilitacji stawów kończyn dolnych. To jednocześnie urządzenie stabilizujące, diagnostyczne oraz mobilny robot rehabilitacyjny, umożliwiający każdemu dostęp do nowoczesnej rehabilitacji.
  • NEXBIO – startup, którego celem jest opracowanie nowatorskich metod wykrywania chorób roślin uprawnych w bardzo wczesnym stadium za pomocą rozwiązań biotechnologicznych.
  • SEEDiA – przedsiębiorstwo tworzące innowacyjne „ławki solarne” oraz „stacje ładowania”, które magazynują energię elektryczną z OZE (odnawialnych źródeł energii), umożliwiając konsumentom m.in. ładowanie urządzeń mobilnych. Dzięki temu przyczyniają się do spadku zapotrzebowania na energię elektryczną i tym samym emisji CO2.

Gala finałowa Chivas The Venture

Uroczysta gala, w trakcie której zostanie wybrany zwycięzca drugiej polskiej edycji Chivas The Venture, odbędzie się 26 stycznia 2017 roku w Pin-Up Studio w Warszawie o godz. 20.00. Zwycięski startup  zostanie automatycznie zakwalifikowany do globalnego finału, do którego w tym roku przystąpiło ponad 30 państw. Każdy z finalistów, który zakwalifikował się do finału polskiej edycji, otrzyma specjalny pakiet szkoleń mentorskich. Zwycięzca polskiej edycji będzie rywalizować z uczestnikami z całego świata wiosną 2017 roku o pulę nagród, wynoszącą aż 1 mln dolarów.

Tegoroczna edycja Chivas The Venture

Do programu Chivas The Venture mogli zgłosić się zarówno przedsiębiorcy, którzy dopiero tworzą swój pomysł na biznes, jak i ci, których firmy już rozpoczęły swoją działalność, ale są obecne na rynku nie dłużej niż trzy lata. Najważniejszym kryterium, według którego ocenione zostały zgłoszone projekty, jest szeroko rozumiana użyteczność społeczna, która może być źródłem pozytywnych zmian i inspiracji dla innych.

W 2015 roku zgłoszenia do polskiej edycji Chivas The Venture przesłało ponad 100 startupów. Zwycięzcą pierwszej polskiej edycji został MIGAM – rewolucyjny startup oferujący innowacyjną w skali światowej usługę połączeń video z tłumaczami języka migowego. Dzięki MIGAM ponad 100 tysięcy osób głuchych i słabo słyszących w Polsce może po raz pierwszy wykonywać wiele podstawowych czynności, które dotychczas stanowiły dla nich barierę nie do przejścia.

Dzięki zwycięstwu w polskiej edycji Chivas The Venture, MIGAM mogło zaprezentować swój wyjątkowy pomysł na biznes w globalnym finale, w którym rywalizowało z 26 startupami z całego świata. Ich koncepcja biznesu kreującego pozytywne zmiany społeczne została doceniona przez międzynarodowe gremium oraz przez internautów, dzięki czemu pierwszemu polskiemu reprezentantowi udało się dotrzeć do ostatniego etapu globalnej edycji Chivas The Venture.