Znamy finalistów warszawskiego akceleratora

Dodane: 02.01.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Do programu akceleracyjnego Startup Hub Warsaw’17 zgłosiło się 330 zespołów z całego świata. W czwartek, 21 grudnia podczas tzw. Demo Day, 32 z nich rywalizowały o uwagę inwestorów i nagrody o łącznej wartości 100 tys. zł.

fot. materiały prasowe

To już kolejny miejski program akceleracyjny i jednocześnie drugi dedykowany branży IT/ICT, w szczególności z obszarów: gry komputerowe, aplikacje mobilne, usługi internetowe, handel elektroniczny oraz nowoczesna moda i projektowanie

– Dzięki miejskiemu programowi akceleracyjnemu, młodzi przedsiębiorcy mogą rozwinąć swoje projekty, nawiązać partnerstwa, a także rozszerzyć swoją działalność na międzynarodowe rynki – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Komisja konkursowa wybrała trzech laureatów. Zwycięska firma ecVision zajmuje się tworzeniem systemów monitoringu opartych m.in. na sieciach neuronowych, które pomagają w szybszej i lepszej analizie danych. Jak podkreślają założyciele firmy, tworzone przez nich rozwiązania pozwalają poradzić sobie z głównymi problemami systemów monitoringu – wysokimi kosztami infrastruktury, „zapychaniem” łącz, transmisją obrazu czy niską celnością rozpoznawania obrazu. Laureat pierwszego miejsca otrzymał 50 tys. zł.

Drugie miejsce i 30 tys. zł przypadło startupowi Reactiveink, który pracuje nad atramentami reagującymi na warunki środowiska takie jak temperatura czy wilgotność. Wynalazek może znaleźć zastosowanie w znakowaniu produktów. Dzięki odpowiedniej barwie znacznika–naklejki można od razu stwierdzić, czy dany produkt był przechowywany we właściwy sposób, np. czy nie był rozmrażany i ponownie zamrożony.

Trzecie miejsce i 20 tys. zł zdobyła firma ParrotOne, rozwijająca aplikacje, kilkakrotnie zmniejszające liczbę czynności przy pisaniu i wysyłaniu cyfrowych wiadomości, jak np. sms. Aplikacja jest dedykowana jest osobom starszym oraz z niepełnosprawnościami, ale może też znaleźć szersze zastosowanie w biznesie

Nagrodę publiczności zdobyła firma NeoSound z Estonii, która analizuje nagrania dźwiękowe dla call centers, żeby ułatwić procesy zarządzania i sprzedaży. Ponadto nagrodę specjalną Orange Fab, czyli możliwość udziału w programie akceleracyjnym i współpracy z Orange zdobył startup Querona. Firma opracowała rodzaj samoobsługowej hurtowni danych dla firm, do której można podłączać różne źródła, aby analizować je w spójny sposób.

Miejski program akceleracyjny został zrealizowany we współpracy z fundacją Startup Hub Poland.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem