Znamy gry wybrane do Indie Showcase 2019

znamy gry wybrane do indie showcase 2019
Udostępnij:
Poznaliśmy 60 gier, które w wyniku głosowania jurorów zostały zakwalifikowane do konkursu Indie Showcase podczas konferencji Digital Dragons.

Do kwalifikacji zgłosiło się ponad 80 gier nie tylko z Polski, ale również z Ukrainy, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Turcji, Niemiec czy Chile. Wśród wybranych projektów najlepsze 20 powalczy o statuetkę w kategorii Best Indie Game, pozostałe rywalizować będą o wyróżnienia w kategoriach: Best Indie Mobile Game, Community Vote oraz statuetki przyznawane przez redakcje mediów growych: Graczpospolita.pl, TVGRY oraz Ustatkowanygracz.pl.

– Cieszy fakt, że co roku jako jury mamy coraz większy problem z wyborem najlepszych gier. Nie dość, że jest ich wiele, to jakość produkcji trzyma bardzo dobry, czasami aż zaskakująco wysoki poziom.Pojawiło się także dużo zgłoszeń od zagranicznych twórców, co tylko podkreśla międzynarodowy charakter konkursu Indie Showcase – komentuje Michał Król, przewodniczący Jury Indie Showcase (Graczpospolita.pl).

Finaliści w kategorii Best Indie Game:

4Sight
Brassheart
Counter Terrorist Agency
Devil's Hunt
Hexland Heroes
Hexologic
Hungry Baby - Party Treats
Inkulinati
Lust from Beyond
Occupy: Mars
Partisans 1941
Re-Legion
Shing!
Split
Survive the Blackout
Teen Aliens: Tactical Mess
The Serpent Rogue
TOHU
Tsioque
Wanderlust

Finaliści w pozostałych kategoriach:

8874
#DRIVE
Beat Boxing
Bee Simulator
Bridge Strike
Caiam Piter and the Mushroom Kingdom
Cathedral 3-D
Causa, Voices of the Dusk
Cyber Ops: Tactical Hacking Support
Cyber Protocol
Don't be Afraid
Down To Hell
Electro Ride
Fantastic Fetus
Flippin Kaktus
Hamster Bob
Legends of Amberland: The Forgotten Crown
Macrotis: A Mother's Journey
Mira
Nor'Easter
One Hand Clapping
Pocket Blaster
Profundum
Project Downfall
Radio Commander
Rumble Rockers
Sayri Adventure
Siberian Run VR
Sin Slayers
Spuds Attack
Spuds Unearthed
Star Souls
Super Hero Fight Club: Reloaded
Tactical Troops
This is the Zodiac Speaking
Trash Sailors
Uragun
VRAdventure
WitchHammer
Word Stickers!

Zdobywca statuetki Best Indie Game wyjedzie z konferencji bogatszy o 10 tysięcy złotych ufundowane przez Miasto Kraków oraz bon na kampanię promocyjną na łamach serwisu gry-online.pl o wartości 25 tysięcy złotych. Dodatkowo AMD jako Partner Technologiczny we współpracy z firmą Actina wręczy zwycięskiemu zespołowi wysokiej klasy komputery PC oparte na najlepszych rozwiązaniach technologicznych AMD.

Najlepsze 20 zespołów z kwalifikacji również może liczyć na upominki od AMD. Dodatkowo redakcja TVGRY wybierze wśród prezentujących się tytułów cztery, które otrzymają darmowe, w pełni wyposażone stoisko podczas imprezy GRYOffline 2019, zaplanowanej na 6 lipca w Krakowie.

Indie Showcase odbędzie się 27 i 28 maja podczas konferencji Digital Dragons 2019 w krakowskim Centrum Konferencyjnym ICE. Głównym partnerem tegorocznej edycji Digital Dragons jest Województwo Małopolskie.

Krakowski Park Technologiczny organizuje konkurs Indie Showcase w czasie Digital Dragons 7 raz. Gry które do tej pory zdobywały czołowe miejsca, bardzo często mogły później liczyć na rynkowy sukces - pokazuje to przykład Timbermana od Digital Melody czy 911 Operator autorstwa Jutsu Games.

Głównym sponsorem tegorocznej edycji konkursu zostało Tap Tap Games, dział gier casual i hyper-casual w Huuuge Games. To studio zajmujące się tworzeniem i wydawaniem gier mobilnych. Misją Huuuge Games jest, aby gry typu casual stały się bardziej zabawne i towarzyskie, przybliżając ten gatunek milionom ludzi.

Obok Tap Tap Games, tegoroczną edycję Indie Showcase wspierają również: Miasto Kraków, AMD – Partner Technologiczny konferencji oraz GRY-Online.pl – największy polski serwis poświęcony grom i rozrywce. Dzięki tak bogatemu gronu partnerów zespoły prezentujące swoje produkcje podczas Digital Dragons będą w tym roku miały szansę na zdobycie bardzo atrakcyjnych nagród.