Znamy już top 10 Startup Programu

znamy juz top 10 startup programu
Udostępnij:
Rynek startupów prężnie się rozwija, dlatego niełatwo wybrać najlepsze i najbardziej rokujące projekty na biznes. Z takim zadaniem zmierzyli się członkowie jury konkursu Startup Program, którzy spośród licznie nadesłanych do programu zgłoszeń wytypowali TOP 10.

Teraz przez cały miesiąc wyróżnione startupy będą wspierane przez indywidualnie dobranych mentorów, którzy nie tylko udzielą konsultacji i odpowiedzą na pytania nurtujące młodych innowatorów, ale także przygotują ich do pitchy – prezentacji przed jury, wyłaniającej zwycięzcę nagrody głównej. Ważnym punktem programu jest całodniowe szkolenie, podczas którego uczestnicy poznają między innymi tajniki budowy marki, nauczą się jak wykorzystać Linkedin w komunikacji biznesowej, dowiedzą się o aspektach prawnych związanych z prowadzeniem startupu oraz o ewolucji w Social Mediach w kontekście polityki prywatności. Szkolenia poprowadzą eksperci z branży i spełnione startupy m.in. Jacek Studziński – strategy planner, Isobar Polska i Zuzia Sielicka-Kalczyńska, CEO Whisbear.

Finałem mentoringu i szkolenia jest wyżej wspomniana prezentacja przed jury, które wybierze najlepszy projekt. Wyniki zostaną ogłoszone w czasie konferencji Innovation 2019, tam również cała dziesiątka będzie mogła wystawić swój stand i nawiązać nowe kontakty biznesowe. Zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci wyjazdu na międzynarodową konferencję Web Summit 2019.

To już 5 edycja Startup Program, inicjatywy mającej na celu wsparcie młodych przedsiębiorców. Właśnie zakończył się je pierwszy etap - wybór 10 najlepszych projektów spośród licznie nadesłanych zgłoszeń. W TOP 10 znaleźli się:

  • Kodi – robot dla dzieci, który nie tylko spełnia funkcje zabawki, przede wszystkim wpływa na ich rozwój, zachęca do interakcji, uczy muzyki, języków obcych, a także nazywania swoich emocji, nastrojów i potrzeb.
  • Akuku Mamo – aplikacja pomagająca mamom zwalczanie samotności i codziennej rutyny, narzędzie pozwala nawiązywać nowe znajomości z innymi kobietami, które również nie chcą rezygnować z życia towarzyskiego przez macierzyństwo.
  • Kosmetomat – dystrybutor chemii gospodarczej oraz kosmetyków, które napełnia się do własnych opakowań, w trosce o środowisko, by ograniczyć produkcję plastiku.
  • Hotailors – platforma do ułatwiania podróży służbowych tj. planowanie, rezerwacja, akceptacja kosztów i rozliczeń.
  • Liveact.me – studio TV dostępne dla każdego w przeglądarce, dla tworzenia wielokamerowych, multimedialnych, interaktywnych transmisji live do social mediów.
  • InkSearch – pomaga artystom tatuażu w zdobyciu większej rozpoznawalności na rynku lokalnym i globalnym, to kompleksowe rozwiązanie, umożliwia znalezienie studio, albo guest spota.
  • Cateringoo – platforma łącząca firmy cateringowe z klientami biznesowymi.
  • Biolumo – urządzenie medyczne typu point-of-care, dzięki któremu lekarz rodzinny będzie mógł przepisać najefektywniejszy antybiotyk w zaledwie 6 godzin.
  • AbyssGlass –interaktywne lustro, które „rozmawia” z klientem i przedstawia mu ofertę, a także przymierzalnia, która sama podpowie co wybrać i pomoże sfinalizować transakcję.
  • notiOne – niewielki lokalizator Bluetooth wraz z dedykowaną aplikacją, pomaga odnaleźć to do czego został przymocowany.