Znamy projekty wybrane na BIC Summer Start

Dodane: 12.07.2011

Lech Romański

Udostępnij:

Poznaliśmy listę projektów, które będą realizowane podczas BIC Summer Start. W dniach od 16 sierpnia do 23 września w ramach programu ma zostać stworzonych siedem startupów.

Poznaliśmy listę projektów, które będą realizowane podczas BIC Summer Start. W dniach od 16 sierpnia do 23 września w ramach programu ma zostać stworzonych siedem startupów.

Nabór projektów do wakacyjnego programu inkubacji organizowanego przez BRAMA Innovation Camp trwał do 30 czerwca. Przedsięwzięcie kierowane jest przede wszystkim do osób młodych i zdolnych. Zdolnych nie tylko w kwestii posiadania pewnych umiejętności (najlepiej programistycznych, graficznych lub marketingowych), ale także zdolnych do ciężkiej pracy i poświęcenia. Tacy właśnie ludzie przez 6 tygodni będą pod okiem mentorów pracować nad własnym startupem.

Poprosiliśmy o krótki komentarz Igę Grzegrzółkę, Communication Manager BRAMA Innovation Camp:

Wybraliśmy 7 najlepszych zespołów, które będą pracować nad założeniem startupu między 16 sierpnia a 23 września. W wyborze zwracaliśmy uwagę głównie na dopracowanie koncepcji startupu zarówno ze strony technicznej jak i biznesowej oraz na kompletność zespołu. Te czynniki składały się na potencjał projektu. Wierzymy, że wśród wybranych projektów powstaną firmy godne Doliny Krzemowej! 🙂

Część z zespołów wciąż potrzebuje współpracowników programistów/grafików/marketingowców – nie tylko do pracy wakacyjnej, lecz także do stałego współtworzenia swojej firmy. Poszukujemy osób, które najlepiej mogą poświęcić całe 6 tygodni pracy nad projektami, pracując na pełen etat. Zapraszamy Was do zapoznania się z projektami potrzebującymi wsparcia i dołączenia – kontaktujcie się bezpośrednio z zespołami lub na [email protected]!

Oto lista projektów:

1. Co-Op „GAMERS WORLDWIDE CO-OPERATION SITE” – pomysł autorstwa Bartosza Lewczaka. Ma to być taka wyjątkowa społecznościówka dla ciekawej grupy docelowej jaką stanowią gracze. Serwis ma wykorzystywać kilka funkcjonalności takich jak geolokalizacja, system Q&A czy clodu computing. Do projektu poszukiwani są webdeveloperzy, webdesignerzy oraz osoby z zacięciem marketingowym.

2. DESCRI – projekt Piotra Durleja. Descri to pomysł na aplikację mobilną, która zrobiłaby z książki adresowej narzędzie do zarządzania siecią kontaktów. Całość ma być wyposażona w system tagów, które opisywałyby kluczowe cechy danej osoby. Do projektu poszukiwani są programiści PHP/Ruby oraz specjaliści od programowania iOS.

3. Involver.pl – startup Przemysława Jażło. Główną ideą w tym przypadku jest tworzenie lokalnych grup społecznych o podobnych zainteresowaniach, które mogłyby spotykać się świecie rzeczywistym. Serwis pomagałby założyć własną grupę i zbierać osoby posiadające wspólną pasję. Do zespołu Involver.pl poszukiwany jest programista potrafiący tworzyć aplikacje w oparciu o ASP.NET MVC.

4. TradycyjneJedzenie.pl – jest to startup Justyny Goławskiej, który gościł już na naszych łamach w maju tego roku. Pomysł na serwis jest genialnie prosty. Ma to być platforma, a w zasadzie giełda tradycyjnych produktów spożywczych. Nie tylko jedzenie wchodzi w grę, planowana jest sprzedaż regionalnych trunków. Do projektu poszukiwana jest osoba techniczna z zacięciem biznesowym.

5. CustomerInLove – to pomysł, który urodził się w głowie Andrzeja Zaleskiego. Projekt polega na stworzeniu platformy internetowej do zarządzania programami lojalnościowymi, która służyłaby sprzedawcom oferującym dobra luksusowe. Do zespołu tworzącego CustomerInLove poszukiwani są programiści iPhone oraz marketingowcy.

6. MyBand.pl – jest to projekt Ani Kolm. Jak nie trudno się domyślić, ma to być serwis ściśle związany z muzyką. Pomysł na MyBand.pl polega na połączeniu funkcji serwisu o muzyce, społeczności muzyków i ich fanów z pasażem, w którym będzie można kupić sprzęt zarówno nowy, jak i używany. Do projektu poszukiwani są programiści i graficy.

7. Warsaw Smart Guide – projekt Katarzyny Ołdziejewskiej. Ma to być aplikacja mobilna dedykowana kibicom, którzy będą stacjonować w Warszawie podczas Euro 2012. Dzięki Warsaw Smart Guide przyjezdni będą mogli z łatwością odnaleźć restauracje, puby, sklepy, apteki oraz inne punkty usługowo-handlowe. W tym przypadku, zespół został już skompletowany.

Jak oceniacie wybrane projekty? Który jest Waszym zdaniem najciekawszy?

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem