Znamy skład Komisji Programowej LabStar

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Pełen skład Komisji Programowej programu LabStar, organizowanego przez Wirtualną Polskę, został ustalony. W skład Komisji weszli wysokiej klasy eksperci, doskonale znający rynek startupów, a także osoby, których projekty odniosły realny sukces w polskim Internecie.

Pełen skład Komisji Programowej programu LabStar, organizowanego przez Wirtualną Polskę, został ustalony. W skład Komisji weszli wysokiej klasy eksperci, doskonale znający rynek startupów, a także osoby, których projekty odniosły realny sukces w polskim Internecie.

Podstawowe zadania Komisji to selekcja najciekawszych projektów zgłoszonych do programu, praca w roli mentorów z pomysłodawcami oraz zarekomendowanie organizatorowi idei najlepszych pod względem biznesowym oraz szeroko pojętej innowacyjności.

Podczas półfinałów, które odbędą się 18 i 19 kwietnia w Warszawie, Komisja Programowa przesłucha pomysłodawców, a następnie wybierze ok. 10 kandydatów na finalistów. Po zatwierdzeniu finałowej grupy przez organizatora, każdy z zespołów pod okiem mentorów rozpocznie prace nad dopracowaniem pomysłów. Do początku lipca wszystkie projekty powinny posiadać prototyp i biznesplan oraz być gotowe do końcowej prezentacji. 25 lipca Komisja Programowa wysłucha wszystkich finalistów i wskaże maksymalnie 5 „kandydatów na laureatów”. Następnie przekaże swoje typy organizatorowi i na tym zakończy działania. Od tego momentu laureaci wraz z Wirtualną Polską rozpoczną prace nad utworzeniem spółek oraz wcieleniem pomysłów w życie.

11-osobową Komisję Programową LabStara tworzą:
Maciej Witucki – Prezes Grupy TP;
Anna Hejka – przedsiębiorca i wykładowca, bankowiec inwestycyjny i komercyjny, doradca i ekspert m.in. PKPP Lewiatan. Zarządzająca funduszami, członek wielu zarządów oraz rad nadzorczych;
Michał Kostrzewa – Online Business Group Lead w Microsoft MSN, wcześniej zawodowo związany był z rynkiem telekomunikacyjnym, pracował m.in. w firmach eTel i Polkomtel;
Krzysztof Kowalczyk – przedsiębiorca, doradca strategiczny i inwestor. Założyciel i partner zarządzający UBIK Business Consulting. Jeden z założycieli/inwestorów w kilku startupach;
Artur Kurasiński – przedsiębiorca, inwestor (Metafund.pl) oraz bloger (AK74.pl) z branży interaktywnej, działający w obszarze nowych mediów ze szczególnym naciskiem na Internet i mobile;
Mariusz Składanowski – pomysłodawca i właściciel Demotywatory.pl, Komixxy.pl oraz współwłaściciel Joemonster.org.

W skład Komisji weszli także pracownicy Wirtualnej Polski. Oprócz Grzegorza Tomasiaka, Prezesa Zarządu WP, są to specjaliści w swoich dziedzinach:

Michał Gawryszewski – Dyrektor ds. Strategii i Analiz,
Anna Kęsicka – Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu,
Andrzej Kiesz – Kierownik Działu Projektów WWW,
oraz Marcin Pokojski – Kierownik Działu Serwisów Internetowych.

LabStar jest programem dla startupów, ukierunkowanym na budowę innowacyjnych usług internetowych. Polega na realizacji nowatorskich projektów, zgłoszonych przez osoby fizyczne lub zespoły, z którymi WP zawiąże formalna współpracę, wspierając je finansowo i technologicznie. W nowopowołanych spółkach Wirtualna Polska pełnić będzie rolę wspierającą, pozostawiając pomysłodawcom zarządzanie projektem.

źródło: informacja prasowa